Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Opinia Społecznosći

Jestem Za!
- 1 (16.7%)
Jestem Przeciw!
- 5 (83.3%)

Total Members Voted: 6

Author Topic: Jednorożec Orginalny posty by Lich555  (Read 555 times)

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Jednorożec Orginalny posty by Lich555
« on: December 03, 2015, 19:00:22 »

Sproszkowany róg przyjmowany doustnie działa leczniczo. Nie zakłada gniazd. Lwy szczególnie gustują w mięsie
jednorożców, dlatego polują na nie, ilekroć mają okazję. Były widziane przypadki gdy lew chciał zaatakować jednorożca
więc ten zaczął nacierać nań rogiem lecz oponent odskoczył zza drzewo, a róg utknął w drzewie robiąc z jednorożca
bezbronną zdobycz. (http://imageshack.us/a/img17/3153/t672.jpg)

Wygląd: Wyglądem przypomina konia. Posiada spiralny róg na czole, kozi łeb, gęsta grzywa, długa szyja, smukłe,
    kosmate nogi, kopyta, ogon podobny do lwiego. Umaszczenie zazwyczaj jasne. Jest mniejszy niż zwykle to
    sobie wyobrażamy, i często mylony z młodymi źrebiętami. Róg: 80cm - 1,5m. Długość ciała: 1,8m - 2,1m.

Wysokość dorosłego osobnika (od kopyt do tułowia): 1,4m - 1,6m. (http://imageshack.us/a/img694/4316/gq57.jpg)

Występowanie: Odludne tereny górskie i pustynne.

Atakuje: Rogiem, zębami, kopytami.

Pożywienie: Trawa oraz wszelkie owoce.

Sposoby oswojenia: Jednorożce nie są zbyt trudne do oswojenia. Potrzebne będą: lina z grzywy lwa (są to ich najwięksi wrogowie, więc widząc ich grzywę, jednorożce są pewne, że przynieśliśmy jednemu z lwów śmierć), siła, dużo siły. Są one silniejsze od przeciętnego konia. Uwaga! Jeśli spętamy jednorożca w obecności innego jednorożca to narazimy się na atak z jego strony. Są to stworzenia, które zostały zmuszone do współpracy między sobą i niosą sobie w razie potrzeby pomoc. Jeśli użyjemy pułapek do ułatwienia sobie oswojenia jednorożca, to nigdy nam on nie zaufa. Będzie pamiętał to przez bardzo długi czas. W starych zapiskach przeczytałem, że można wtem użyć mikstury zapomnienia lecz nie chciałem ryzykować. Z liny wykonać na końcu pętle. Gdy znajdziemy jednorożca, trzeba upewnić się, że jest on samotny lub zmusić go do tego, by odłączył się od reszty stada. Zarzucamy linę na jego szyję po czym cały czas z całej siły ciągniemy jednorożca by padł on z wycieńczenia. Pokonując go, zyskamy jego szacunek, gdyż zrozumie, że jesteśmy od niego silniejsi.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Zikes

• User
    • View Profile
Re: Jednorożec Orginalny posty by Lich555
« Reply #1 on: December 13, 2015, 08:21:36 »

Jak na mój gust zbyt ogólnikowo...  a konkrety to informacje z Wikipedii. -.-   Na dodatek dużo lania wody lemur zawiodłem się na tobie...

Jestem przeciw łatwemu oswojenia jednorożca bo nie chce patrzeć na wojsko jeżdżące na....

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: December 13, 2015, 13:05:35 »

Zikes ale to są wycięte posty z bestiariusza, ten należy do Lisza.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: December 13, 2015, 13:12:32 »

ok.....