Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Rodzaje podatków  (Read 2450 times)

ToTamir

• Programista
  • User
    • View Profile
Re: Rodzaje podatków
« Reply #15 on: January 06, 2015, 20:06:28 »

Ale lecicie w politykę.
Tu raczej chodzi o dyskusję jakie podatki mają być wprowadzone do gry przez twórców, a nie o politykę. Moim zdaniem nie ma się co oszukiwać - jeśli podatki nie będą pobierane przez system z automatu  to wcale nie będą odprowadzane. Wiecie o co mi chodzi? ;-)

Skoro taki potężny jesteś, dlaczego uciekasz?

Avaloz

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: January 06, 2015, 20:10:17 »

Z tym lecicie w polityke to chodziło mi, że wymyślają tych podatków wszystkich.
No myślę, że automat powinien zbierać. Na pasku byś miał ikonę do kliknięcia, wyskakuje Ci tabela na ekranie i opłacasz. Nie opłacisz to spadasz rangę niżej, zabierają Ci co mogą w mieście.

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: January 09, 2015, 07:02:35 »

Z tym lecicie w polityke to chodziło mi, że wymyślają tych podatków wszystkich.
No myślę, że automat powinien zbierać. Na pasku byś miał ikonę do kliknięcia, wyskakuje Ci tabela na ekranie i opłacasz. Nie opłacisz to spadasz rangę niżej, zabierają Ci co mogą w mieście.
Mi taka wizja nie za bardzo się podoba. Za bardzo przypomina casualowe mmo, w których aby wykonać jakąś czynność należy kliknąć w coś na gui. Ponadto pojawia się tu również coś, co mi się też nie podoba - sprowadzanie wszystkiego do gui(które według mnie powinno być jak najbardziej skromne).
Od pobierania podatków mogliby być npc, lub niektórzy gracze. NPC nadaliby rozruch tej procedurze, przez co mogłoby się to dziać "z automatu". Automatyczne byłyby także czarne listy przedstawiające osoby, które nie odprowadzają podatków i ile są winni i na podstawie tej listy w zależności od sposobu wykonywania kar, wyznaczone osoby(lub npc) egzekwowałyby karę za niepłacenie podatków(np. poprzez zabranie części własności prywatnej, zniszczenie domu itd.)

Foxoth

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: January 10, 2015, 00:56:00 »

Władca lub jego skarbnik mógłby mieć zwyczajne konto w banku(lub własny skarbiec, cokolwiek), na które każdy mieszkaniec np. raz w tygodniu musiałby wpłacić określoną sumę ustaloną wcześniej przez władcę. Gdy władca lub jego skarbnik, sprawdza wpłaty na to konto to widzi, kto wykonuje je regularnie, a kto zalega z płatnościami. Od takiego zalegającego z opłatami delikwenta oczywiście wyciągane by były konsekwencje np. w postaci zabrania czy zniszczenia domu czy cokolwiek tam sobie władca by nie wymyślił w takich sytuacjach. Gdyby opłaty działały "z automatu" to utrudniło by to "pracę" wszelkiej maści rabusiom czającym się na trakcie na podatników, a tak jest to chyba ciekawe urozmaicenie :D

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #19 on: January 11, 2015, 14:54:22 »

nie wyobrażam sobie tego...

czy czasami zastanawiacie się jak by to wygladało już zaimplementowane? Jechał by se taki poborca (foxoth podatnik to ten który płaci... czyli ty) i musiałbym zalogować sie w grze o ustalonej z góry godzinie by zapłacić podatek? czy czekał by aż łasakwie się zaloguję?
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #20 on: January 11, 2015, 18:27:10 »

@Up Też tego nie popieram. Lepsze by było, gdyby podatki płaciłoby się np. w ratuszu i tam byłoby zapisywane, kto zapłacił, kto nie, kto zalega z opłatą,... Tam mogliby pracować gracze jak i NPC. Kto by nie zapłacił do ustalonego terminu prawdopodobnie ponosiłby konsekwencje.

Foxoth

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: January 11, 2015, 20:05:07 »

@Pan_Lemur Nie rozumiem, nie pisałem przecież nic o poborcach. Napisałem, że każdy mieszkaniec(czyli podatnik, znów nie rozumiem czemu zwracasz mi tutaj uwagę) sam wpłacałby pieniądze do skarbca(oczywiście za pośrednictwem NPC).

@IAmBoskiM No dokładnie to!

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: January 17, 2015, 17:18:10 »

vat odpada zbyt trudny do wprowadzenia w grze i zbyt łatwo go obejść a jeszcze trudniej odprowadzić czy kontrolować.

zostaja
podatek pogłówny
podatek od ziemi

jak można to rozwiązać zrobić skarbówkę do której musisz iść zapłacić podatek jak nie to wysyłam ci strażników(lub wezwanie do sądu a potem strażników) ^^
proste? tak działa polska nie obciąża to państwa lecz podatnika ^^(gotowi na kolejki) szczerze najprostszy i banalny sposób na rozwiązanie waszego wielkiego problemu.... (a i taka skarbówkę fajnie by było okraść) ^^
Pages: 1 [2]