Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 8

Author Topic: Szybkie podrozowanie  (Read 7348 times)

Azariusz

• User
    • View Profile
Odp: Szybkie podrozowanie
« Reply #30 on: June 28, 2013, 19:07:04 »

Też tak uważam :) Stanowiłoby to alternatywę szybkiej podróży dla nie-magów i spory zarobek dla magów.

SorenII

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: June 28, 2013, 20:04:54 »

Czyli mamy odpowiednik run teleportacyjnych z Gothica tylko ze tym by się wyczerpywały baterie. Tylko czy jedna runa  miała by na stałe przypisane miejsce do którego się teleportowała ? Czy jeden kamyk mógł by teleportować nas wszędzie ale powiedzmy po włożeniu klucza który by wczytał nowa lokacje w takim przypadku niech będzie działał system ze im dalej tym więcej proszku  nam będzie potrzebne do tego.
Dobrze myślący ale nie koniecznie  tak już piszący ;>
Ile już takich projektów w Polsce było ? ile upadło ? ale wierze nadal wierze ze to wypali. :>

Azariusz

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: June 28, 2013, 20:11:50 »

Myślę, że to by już zależało od stopnia zaawansowania takiej runy. Bo skoro od gracza zależy jakiej jakości będą jego produkty to tak może być i w tym przypadku. Od jakości wyrobu zależałoby:

- Ilość pyłu, który może być wchłonięty przez kamień
- liczba miejsc które kamień może "zapamiętać" i odległość maksymalna ich od gracza

I tak jak napisałeś, im dalej tym więcej pyłu.

Billu

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: June 28, 2013, 20:20:39 »

No jak dla mnie to jest za dużo noszenia tego wszystkiego. Tak kluczy jak i wielu kamieni. Można by postawić wielkie kamienie teleportacyjne w każdym mieście (oczywiście przez magów) i dopiero po odblokowaniu wielkiego kamienia możemy się do niego teleportować za pomocą tej runy, im dalej tym więcej proszku nam zabierze. Oczywiście z odblokowaniem chodzi mi o dotknięcie/przystosowanie małego kamienia.

Azariusz

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: June 28, 2013, 20:27:46 »

No nie wiem. Jak będą te kamienie w miastach to na wartości stracą długie podróże między miastami pełne niebezpieczeństw i bandytów. Poza tym myślę, że takie kamienie nie będą zajmowały dużo miejsca w ekwipunku. A dużo ich nie będziesz mógł mieć bo zakup i nasycanie ich energią będą bardzo kosztowne.

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: June 28, 2013, 20:28:43 »

A mi się dalej nie podoba teleportowanie do każdego miasta

Azariusz

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: June 28, 2013, 20:37:46 »

Ja też wolałbym uniknąć możliwości takich teleportacji, ale trzeba rozważyć wszystkie alternatywy :)

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: June 28, 2013, 22:44:20 »

Również jestem przeciw, i było to już gdzieś tam na forum wspominane o ile pamiętam również kilka osób się temu sprzeciwiło :) poza tym będą konie, karawany i to będzie sposób na poruszanie się jakby była taka opcja to po co one.
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Billu

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: June 28, 2013, 22:48:51 »

Scypio, grałeś w Gothica 3? Jak chciałeś przejść całą tamtą mapę to musiałeś poświęcić dużo czasu. W Enidust ma być o wiele większa mapa. Prawdopodobnie ludziom znudzi się to, że ciągle będą musieli podróżować. Dlatego byłem za smokami *^*

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #39 on: June 28, 2013, 22:53:12 »

Grałem, dobra wolę nie spekulować na ten temat bo nic nie było o tym w filmiku, a poza tym osoby którym nie będzie chciało się podróżować osiądą w jakimś mieście i tak będą się bawić :) nie każdy będzie musiał podróżować po całej krainie :)
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Billu

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: June 28, 2013, 22:56:53 »

No w prawdzie racja, bo jak tak będzie to bogaci kupcy zrobią się leniwi i będą się teleportować do innych miast i mieć wywalone na to ile kosztuje doładowanie runy, bo hajs by się zgadzał. Wtedy bandyci nie mieliby co robić...

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #41 on: June 28, 2013, 23:20:44 »

Dokładnie a wtedy bandyci przenieśli by się dziczy do miast rozwalili by powoli miasto bo takiej emigracji raczej żadne miasto by nie wytrzymało i przez to cała gra by upadła bo gracze zaczęli by odchodzić, a Ci co by zostali to byli by albo dobrymi albo złymi "wojownikami" i potencjał gry zmarnował by się..

SorenII

• User
    • View Profile
« Reply #42 on: June 28, 2013, 23:35:57 »

Leniwi kupcy będą mówić "mam ludzi od tego" innymy słowy będą zatrudniać innych mniej uzdolnionych kopców wojowników podróżników i woźnice  i tak powstałe karawany będą zarabiać dla niego bez jego udziały gdyż on będzie zajęty wielka polityka teleporty tylko osobiste ewentualnie gildyjne czy tez królewskie(umieszczone na stałe) ale  muszą być wybitnie drogie i tylko będą działać jeśli będziemy mieli swój kamyk ewentualnie będzie trza mieć woreczek proszku by go uruchomić takie masowe teleporty całkowicie by zniszczyły podstawy gry :) w innych mmo jeśli widzisz ludzi w terenie to tylko na grindzie a jeśli chcą się przemieszczać to teleport tu też tak chcecie ?
Dobrze myślący ale nie koniecznie  tak już piszący ;>
Ile już takich projektów w Polsce było ? ile upadło ? ale wierze nadal wierze ze to wypali. :>

Billu

• User
    • View Profile
« Reply #43 on: June 29, 2013, 09:03:50 »

No dobry pomysł dałeś. Z tą leniwością i wynajmowaniem innych to przynajmniej bandyci się nie będą nudzić.

Alusowy

• User
    • View Profile
« Reply #44 on: June 29, 2013, 09:36:50 »

Szybkim podróżą ja mówię nie... Ma być realistycznie, wyprawa w inne miejsce to wyprawa, a nie spacerek.
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 8