Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 ... 6 7 [8]

Author Topic: Szybkie podrozowanie  (Read 7346 times)

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
Odp: Szybkie podrozowanie
« Reply #105 on: October 24, 2013, 15:41:38 »

Po pierwsze jestem dopiero w 1 kl lo ale według mnie jest tak jeśli jest wielki popyt na towar to on automatycznie drożeje i wątpie że w tej grze podręcznikowe zasady sie sprawdzą. Każdy będzie chciał sprzedawać drożej i tak czy siak towar wkącu będzie coraz droższy a tym bardziej ten pył do TP. Bo tanieje jest wtedy gdy jest mniej klijentów a klijenci bedą zawsze bo każdy lubi swój czas.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #106 on: October 24, 2013, 17:17:42 »

Dobra dam ci przykład.

Jest sobie kupiec. Jako jedyny w mieście posiada na stanie pył więc żąda za niego 1000 sztuk złota. Do miasta przyjeżdża 2 kupiec i oferuje ten sam towar za 900 sztuk złota. Aby ten pierwszy mógł zarobić musi wystawić go taniej więc tak to działa.

A teraz przykład z życia. Grałem kiedyś w grę Nightwood. Był tam składnik mikstur o nazwie Ichor Lugha. Sprzedawałem go za 25k. Przestałem grać i po pół roku znowu się zalogowałem. Ten sam składnik chodził już po 5 - 6k.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #107 on: October 24, 2013, 20:24:08 »

tak ale ten pył sie też kończy wienc ceny po pewnym czasie wzrosną bo jak wiele klijentów to towaru też mało i cena rośnie nie zawsze bendzie dużo pyłu. Wiem o czym mówicie ale tak też jest.

Przyklad giełdy JSW-SA teraz wysprzedują akcje czyli jest duży zbyt i cena spada ale za niedługo więkrzość ludzi wyprzeda i akcje zaczną rosnąć.

Z prochem będzie podobnie bo ok będzie 2 handlarzy  ale ile mozna 3 4 5 6 później splajtują bo pozyskanie towaru też kosztuje i niebędzie zysku i wygrają ci którzy przeczekają nawał prochu na rynek i go kupią jak tani będzie a sprzedają jak drogi. Cena może być tania ale nie długo bo rynek tego nie lubi.
« Last Edit: October 24, 2013, 20:34:37 by addios »

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #108 on: October 24, 2013, 20:32:34 »

Twórcy nie mogą na to pozwolić, bo gdy skończy się pył skończy się magia. Wątpię, by dopuścili do wyczerpania tytułowego surowca odpowiadającego za tak pożądany aspekt gry :D

Okocim

• User
    • View Profile
« Reply #109 on: October 24, 2013, 22:25:19 »

Moim zdaniem nie powinno być teleportacji lub powinna ona być czymś elitarnym, czymś na co nawet najlepszy gracz nie mógł by sobie pozwolić od tak. Chcesz się gdzieś dostać to przygotuj się do podróży. Zabierz ze sobą odpowiedni zapas żywności, wody oraz naostrz oręż na wypadek ataku bandytów. Nie ma dróg na skróty. Biedni pójdą pieszo, bogatsi pojadą konno.

Ktoś wspomniał o smokach czy gryfach jako wierzchowce. Lubię te stworzenia, ale nie w taki sposób w jaki są przedstawiane w wielu grach mmo. Dla mnie smok to bezlitosna bestia, a nie posłuszny zwierzaczek który zamerda ogonem gdy człowiek usiądzie mu na karku. Chciał bym w Enidust zobaczyć smoka jako majestatyczne owiane legendą stworzenie które budzi strach, z którym walka zawsze będzie niebezpieczna i nie wielu się na nią odważy.

« Last Edit: October 24, 2013, 22:27:23 by Okocim »

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #110 on: October 24, 2013, 22:30:26 »

@Up

Wzbogacę twoją wizję smoka o niebywałą inteligencję. Stworzenia tak majestatyczne jak smoki nie powinny dawać się wykorzystywać ludziom, ale są też honorowe więc jeśli my pomożemy im możemy być pewni, że się odwdzięczą.

Kolejna osoba, która nie chce teleportacji... Tak trzymaj! :DD

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #111 on: October 30, 2013, 10:17:34 »

potraciłem sie RuskiBigosPl chce tp czy nie chce

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #112 on: October 30, 2013, 18:25:07 »

Nie chce, ja również nie chcę.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #113 on: October 30, 2013, 18:32:45 »

zapieram się wszytki czym się da przed fast travelem. poza tym to nie będzie tak uciążliwe jak w innych mmo bo nie bedzię głupich krótkich questów które będą nas zmuszać do latania po całej mapie jak idioci po to by jakiemuś npc przynieść skórę królika z drugiego końca mapy za marne kilka miedziaków. nie widzę konieczności FT...
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #114 on: October 30, 2013, 18:35:59 »

O Boże przez takie bieganie straciłem chęć do Margonem. Przynosisz jednemu kwiatek, a ten sobie nagle przypomina, że potrzebuje jeszcze innego, który rośnie obok tego pierwszego po drugiej stronie świata.

Wciąż jestem przeciw teleportacją.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #115 on: October 30, 2013, 18:51:53 »

Faktycznie w Margonem jest to uciążliwe. Dlatego ta podróż musi być epicka, zaskakująca i nieliniowa.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #116 on: October 30, 2013, 18:52:50 »

I wygląd świata musi być epicki :D Zbliżony do Gothica III

PanDobryPL

• New user
    • View Profile
« Reply #117 on: November 04, 2013, 18:19:15 »

Raczej sami gracze to zrobią, może nie w niezamieszkałe rejony ale do miast na pewno 

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #118 on: November 04, 2013, 21:32:25 »

Właśnie mi chodziło o te dzikie miejsca. Epickie góry, wielkie lasy, rozpadliny, rwące rzeki, ogromne jeziora a w tym wszystkim masa miejsc, które trzeba odwiedzić.
Pages: 1 ... 6 7 [8]