Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Opinia Społeczności

Jestem Za
- 1 (100%)
Jestem Przeciw
- 0 (0%)

Total Members Voted: 1


Author Topic: Bastion Siedmiu- orginalny post w temacie "Pomysły graczy na lokacje"  (Read 973 times)

Gniazdu

  • User
  • Posts: 1320
    • View Profile

Bastion Siedmiu

     W widłach Nieprzebytej Rzeki, na kamienistym wzgórzu zdominowanym przez rozległe rumowiska, stoi niewielka, od wieków opuszczona twierdza. Jest to właściwie wieża i kilka mniejszych budynków otoczonych grubym murem wysokim na 30 stóp. Okrągły dziedziniec porasta bujna trawa, a z północnej strony woda podmyła mur, co z czasem doprowadziło do jego częściowego zawalenia.
     Wokół dziedzińca zbudowano stajnię, która spłonęła setki lat temu, kantynę oraz zbrojownię, w której wciąż można znaleźć przerdzewiałe tarcze i krótkie miecze. Całości dopełniają koszary ze zbutwiałych desek, których zachowało się niewiele. Wieżę wzniesiono z czarnego jak gagat kamienia i otoczono kilkoma dobudówkami, z których do dziś zachowała się jedynie prowizoryczna kuźnia. Parter jest przestronną salą z marmurową kolumnadą i gołymi ścianami, gdzie dawniej mogły wisieć piękne gobeliny. Schody prowadzą w dół - do małej, podziemnej świątyni, skąd skradziono wszystkie wartościowe relikwie, oraz w górę - do dziesięciu komnat sypialnych.
     Całość znajduje się w dolinie otoczonej przez wysokie drzewa. Nad całością góruje samotna góra, z której trzewi wypływa Nieprzebyta Rzeka.

Nie jest to miejsce niebezpieczne, acz dogodne dla bandytów, ponieważ dolina leży kilka staj od uczęszczanego traktu. Magiczne stworzenia trzymają się z dala od twierdzy, ze względu na otaczającą ją legendę.

Siedmiu rycerzy, którzy walczyli podczas najazdu hordy nieumarłych, zmuszonych zostało do opuszczenia martwego już króla oraz stolicy. Nekromanta dowodzący ów hordą wiedział, że dopóki rycerze będą żyli, dopóty znajdą się ludzie gotowi pomścić króla. Ścigał uciekinierów, którzy zbiegli do zamku zwanego wtedy Zamkiem Srebrnych Mgieł. Ponoć, rycerze bronili się w nim przez całą noc i dzień. Podczas zaciętej walki, rozgromili stokrotnie większe siły nekromanty. Zamek stał się ich siedzibą, do czasu, gdy ostatecznie pokonali nekromantę i wyzwolili królestwo spod jego jarzma.
Logged
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.
Skype: El Gniazdu