Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5 6

Author Topic: Czarny Proch i wszystko co sie z nim wiąże  (Read 5124 times)

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
Odp: Czarny Proch i wszystko co sie z nim wiąże
« Reply #30 on: October 27, 2013, 21:20:31 »

A jeśli chodzi o Polaków była to pierwsza styczność z tego rodzaju bronią. Co oznacza, że dopiero zaczynała ona funkcjonować. To już od twórców zależy na jakich latach powstanie gra. Może być to późne jak również wczesne średniowiecze. Może połączenie? Może trochę antyku? Może historię wymyślą sami? Tego nie wiemy.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: October 28, 2013, 10:55:58 »

Gra ma być osadzona u schyłku starożytności i początku średniowiecza ok 5-8w co oznacza że nie będzie prochu ;) sama nazwa cesarstwo to sugeruje więc nie wiem skąd ten pomysł niszczący rozgrywkę.
machiny oblężnicze są lepsze lecz o wiele cięższe i nie nadają się do transportu co utrudnia szybkie oblężenie.

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: October 28, 2013, 14:05:26 »

Gra ma być osadzona u schyłku starożytności i początku średniowiecza ok 5-8w co oznacza że nie będzie prochu ;) sama nazwa cesarstwo to sugeruje więc nie wiem skąd ten pomysł niszczący rozgrywkę.
machiny oblężnicze są lepsze lecz o wiele cięższe i nie nadają się do transportu co utrudnia szybkie oblężenie.
Myślisz, że istniało na świecie tylko JEDNO cesarstwo? Otóż było ich multum i w różnych okresach(http://pl.wikipedia.org/wiki/Cesarstwo_(ustrój))
Według mnie Enidust nie będzie się zamykać w danej epoce. Przecież to zupełnie inne uniwersum, którego nie możemy porównywać do naszego. Dla mnie osobiście czarny proch ma rację bytu wyłącznie na okrętach i przy tym pozostanę.

wantoch123

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: October 28, 2013, 15:27:39 »

czarny proch mogłby byc wykorzystany też do tworzenia rużnych połapek naprzyklad gdy obecny cesarz nam sie nie spodoba wynajmujemy platnego zabujce by zrobil nam podarek ktury wręcymy cesarzowi np jakas zlota szkatolka a gdy ja otworzy .. (bum) i cesarza nie ma albo do wysazania drzwi nie musi sluzyc tylko i wylacznie do armat moze jakies mikstury? :>

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: October 28, 2013, 16:04:16 »

Mnie się w ogóle nie podoba nic co jest związane z bronią palną. Nawet armaty na statku chciałbym zastąpić balistami i katapultami (chodzi mi o jej pomniejszoną wersję, nie pamiętam nazwy, ale zaczyna się na "m")

Ratharr

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: October 28, 2013, 16:15:22 »

Mangonela? W zupełności popieram, nie chcę słyszeć o broni palnej

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #36 on: October 28, 2013, 17:16:05 »

Armata wynaleziona przed 1280 rokiem w Chinach w postaci metalowej rury, wyrzucającej pociski w stronę wroga za pomocą prochu strzelniczego. W Europie znana od 1326 jako bombarda. Średniowiecze skończyło się ok. 1450 roku oraz lata 1453, 1492, a nawet 1517. Armaty są spoko jeśli chodzi o bitwy ponieważ z nich wcale nie jest łatwo trafić, a do bitw morskich dodał bym jeszcze kartacze. To 2 kule polączone łańcuchem
by niszczyć maszty statków. Chyba wszyscy wiemy po co niszczyć maszty.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: October 28, 2013, 17:21:27 »

Ale klimaciiiiik! Armaty są bee!

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: October 28, 2013, 19:41:13 »

Kto grał w Mount & Blade (Ogniem i Mieczem) ?  Nie chodzi mi o okres ,ale o samą bron palną, na pistolety można sobie pozwolić, trzeba pamiętać jednak o tym że taki pistolecik wytrawy żołnierz nieraz ładował jedną  kule całe  ''wieki'' . Broń palna ma przewagę tylko w sytuacji zaskoczenia przeciwnika, nie mówimy tu o działu Gatlinga czy innym minigunie który rozwałił by pół miasta w perzynę , tylko o zwykłej prymitywnej broni czarnoprochowej , jedyna zaletą jest ''dimejdż''  i  większy zasięg , celność takiej broni pozostawia wiele do życzenia nawet w odległości 20 m od celu ;-; .

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #39 on: October 28, 2013, 20:34:30 »

Ale OiM to nie Enidust tak? Gra stawia na okres baroku, a nie średniowiecze. Jak chcesz sobie postrzelać to idź na cod'a albo cs'a

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: October 28, 2013, 20:47:52 »

Ach... mi chodzi o to żeby nie było tylko mieczyków czy innych wykałaczek, co bogatsi ludzie np do odznaczenia statusu mogła by sobie takowa broń kupić . Zresztą w CoD'a nigy nie grałem
a w CS'a też niezbyt często gram. A takowa broń dodała by smaczku, takiego metaliczno inżynieryjnego posmaku, rozumiem masz swoje zdanie ,jednak część ludzi na pewno przekonała się do takiej broni , kto ci przecież broni używać łuku czy innej procy ?

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #41 on: October 28, 2013, 21:04:36 »

Tak mamy odmienne zdanie :D Zostawmy to twórcą dobrze? Niech oni zdecydują czy chcą proch czy też nie.

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #42 on: October 28, 2013, 21:09:18 »

Jestem za, koniec sporu ?  ;D

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #43 on: October 28, 2013, 21:13:55 »

Pewnie :D

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #44 on: October 29, 2013, 09:14:35 »

Ale jeszcze ja. Armaty tak, a muszkiety są be i kropka (.)
Pages: 1 2 [3] 4 5 6