Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6

Author Topic: Czarny Proch i wszystko co sie z nim wiąże  (Read 4725 times)

Scheikh

• Guest
Odp: Czarny Proch i wszystko co sie z nim wiąże
« Reply #15 on: June 25, 2013, 19:40:38 »

Pafeu, Niby masz rację, ale pomyśl o tym, że jest to nie tylko świat średniowieczny, ale też fantastyczny, co daje wieeeeeeeeeeeeeelkie możliwośći pod tym względem, np. wyżej przywołana magia jako alternatywa dla prochu. Sprężone powietrze nie jest wcale gorsze, a wręcz urozmaici rozgrywkę i poszerzy nasze możliwości, o co właśnie chodzi w grze ;)
« Last Edit: June 25, 2013, 19:45:20 by Scheikh »

Pafeu

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: June 25, 2013, 19:50:02 »

Oczywiście, że tak. Tylko w takim wypadku musimy podjąć decyzje czy trzymamy się kurczowo epoki czy nieznacznie naginamy rys historyczny dotyczący odkryć technicznych. Tak jak powiedziałeś, świat fantastyczny daje wielkie pole do popisu. Z chęcią poznałbym opinie twórców na ten temat, gdyż w prezentacji położono duży nacisk na realizm gry, a tak na prawdę można to rozumieć na wiele sposobów.
"There is no force on Earth more powerful than the will to live"

Scheikh

• Guest
« Reply #17 on: June 25, 2013, 19:59:22 »

Ja starałbym się o lekkie smaczki z innych epok niż, średniowiecze, jednak nie chodzi o to by nagle z miasta, gdzie wszyscy ludzie myli ubrania ręcznie, nagle zaczęli używać pralek ;D Oczywiśćie że należy używać niektórych wynalazków z innych epok, ale świat powinien być wciąż tym samym, Enidustowym. Poza tym Wynalazki/bronie z innych epok powinny być dość rzadkie i nie być zbyt rozkoksane. Nie wyobrażam sobie że na Polu bitwy, gdzie wszyscy nawalają mieczami, a nagle wbija gość z armatą i połowa armii leży martwa ;D

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: June 25, 2013, 21:06:02 »

Chciałbym jeszcze skromnie dodać, że już Grecy w walce Bizancjum z arabami używali w bitwach morskich(<bębenki>) miotacza ognia! Do szczelnej okrągłej kapsuły wlewano łatwopalny płyn. Kapsuła ta była nad paleniskiem więc spalanie tego płynu powodowało zwiększenie ciśnienia w kapsule. Gdy już płyn wrzał, pod wysokim ciśnieniem umieszczony na kadłubie statku miotacz siał ogień na wrogi statek doszczętnie go niszcząc(według oficjalnych źródeł maksymalny zasięg był szacowany na około 75m).
« Last Edit: October 27, 2013, 20:42:25 by mrksiedzu »

Scheikh

• Guest
« Reply #19 on: June 26, 2013, 18:57:23 »

@up
Ciekawą historię przytoczyłeś ;D (napiszesz na PW źródło jeśli możesz, jestem ciekaw co jeszcze wymyślili). W grze Powinniśmy się tzrymać epoki, jako że ma to być produkcja realistyczna. Ale z drugiej strony jest to też gra fantasy, a więc można tu w nieskończoność wymieniać pomysły na nowe wynalazki, byle tylko były one w miarę możliwe do wykonania w Średniowieczu ;D

radekggr

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: June 26, 2013, 23:44:22 »

Jak już mówiłem w wątku "Twórczość": Nie rozumiem po co poruszacie takie tematy w których chcecie zrobić z enidust'a (gra o średniowiecznym życiu), grę która za niedługi czas była by odpowiednikiem teraźniejszego świata :|

SorenII

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: June 27, 2013, 00:18:07 »

Nie wiem dlaczego niektórzy boja się  ze  proch wyprze łuki przecież pierwsze muszkiety i rusznice łądowało się od 30 sekund w górę... to ile  takim panom sie wklei strzał z łuku czy bełtów z kuszy? Mamy tu typowy przykład szybkości  i celności nad siła ognia. Pomyślał też ktoś nad kosztami takich  broni i zapleczem? Piece hutnicze,odlewnie,warsztaty produkujące proch mamy tu ogromny  nakład pracy porównajcie nawet teoretycznie koszt wyprodukowania jednego łuku a jednego muszkietu. ;) Bron prochowa będzie wisienkami na torcie z loków i kusz. Ery itd  dajcie spokój.... Wprowadzenie  prochu i broni opartej na nim ma umożliwić  bitwy morskie i budowę broni oblężniczej oraz obronnej poza tym a ich koszty i tak będą ogromne i ich liczba nie będzie duża. ;)
Dobrze myślący ale nie koniecznie  tak już piszący ;>
Ile już takich projektów w Polsce było ? ile upadło ? ale wierze nadal wierze ze to wypali. :>

Maniex

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: June 27, 2013, 22:02:46 »

Pomysł z prochem według mnie jest dobry tylko do bitew morskich o ile będą.
Gdy inni ślepo podążają za prawdą, pamiętaj NIC NIE JEST PRAWDZIWE
Gdy innych ogranicza moralność lub prawa, pamiętaj WSZYSTKO JEST DOZWOLONE
Działamy w mroku by służyć światłości. JESTEŚMY ASSASSYNAMI.

Vesnito

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: June 27, 2013, 22:39:11 »

Uważam ,że proch powinien być Pod Grunwaldem były działa i jakoś Jaggieło nie narzekał :) Bron palna była by cieżka (tak jak ktoś napisał wyżej) do zdobycia ,lecz np: Straszyła by konie,rozmazywała by ekran ,lecz musiałoby jej być dużo min.1 działo,1 muszkiet() może by rozmazał lekko ekranik 1-2 osób.Poza tym żeby zdobyć to czarne cudo musielibyśmy posiadać dużo pieniążków żeby z innego kontynentu wyspy ją wydobywać,I jeszcze wybudować tam port,Jakieś magazyny itp.Ale to nie tylko działa i muszkiety były też inne projekty http://kkr.nsc.pl/artykuly/wbp.html .Na pewno bron palna dawała by wiekszy zasięg i pare bonusów ale była by bardzo droga i stracenie jej było by bardzo ale to bardzo nie miłą rzeczą.Takie jest moje zdanie :)

Maniex

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: June 27, 2013, 22:44:14 »

Uważam ,że proch powinien być Pod Grunwaldem były działa i jakoś Jaggieło nie narzekał :) Bron palna była by cieżka (tak jak ktoś napisał wyżej) do zdobycia ,lecz np: Straszyła by konie,rozmazywała by ekran ,lecz musiałoby jej być dużo min.1 działo,1 muszkiet() może by rozmazał lekko ekranik 1-2 osób.Poza tym żeby zdobyć to czarne cudo musielibyśmy posiadać dużo pieniążków żeby z innego kontynentu wyspy ją wydobywać,I jeszcze wybudować tam port,Jakieś magazyny itp.Ale to nie tylko działa i muszkiety były też inne projekty http://kkr.nsc.pl/artykuly/wbp.html .Na pewno bron palna dawała by wiekszy zasięg i pare bonusów ale była by bardzo droga i stracenie jej było by bardzo ale to bardzo nie miłą rzeczą.Takie jest moje zdanie :)

No to też jest dobre lecz z tymi broniami palnymi jakoś jestem sceptycznie nastawiony ;/
Gdy inni ślepo podążają za prawdą, pamiętaj NIC NIE JEST PRAWDZIWE
Gdy innych ogranicza moralność lub prawa, pamiętaj WSZYSTKO JEST DOZWOLONE
Działamy w mroku by służyć światłości. JESTEŚMY ASSASSYNAMI.

Azariusz

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: June 28, 2013, 19:19:02 »

Proch mógłby się znaleźć w grze, ale po bardzo długim czasie rozgrywki. Aż w końcu przez przypadek ktoś odkryje właściwości tego proszku  ;)

SorenII

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: June 28, 2013, 19:29:13 »

Przecież magia ma się opierać na "jakimś" proszku wiec trochę kombinowania  magów i kowali i na pewno wyjdzie coś ciekawego. Tak po za tym  to przecież grę można  zawsze zmodyfikować z patchem jakimś wiec i  proch można  dorzucić do gry kiedy się chce czy tez zmienić jego mechanikę.
Dobrze myślący ale nie koniecznie  tak już piszący ;>
Ile już takich projektów w Polsce było ? ile upadło ? ale wierze nadal wierze ze to wypali. :>

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #27 on: July 08, 2013, 13:17:43 »

Armaty - niezły pomysł. Broń palna? - Nie do przyjęcia.

MrUszasty

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: July 08, 2013, 14:21:53 »

A po co wciągać do tego proch ? :> (Oczywiście fajnie było by go mieć)
Mamy do dyspozycji Magie... więc możemy zrobić tak by to magowie robili za kanonierów ;D
Mianowicie rzemieślnicy tworzą artefakty które napędzane magią będą wystrzeliwać pociski ze statków. Magia powietrza robiła by za podstawowy element napędzający owe zabawki a jeśli ktoś miałby jeszcze doktorat maga ognia mógłby podpalać pociski. (Powietrze - podstawowy atak, Ogień - Podpalenie/obrażenia AoE, Ziemia - Moc penetracji umocnień statku, Woda - tutaj za dużo by się chyba nie zrobiło skoro to walki morskie ;d ale można by dać umiejętność Rykoszetu)

chciałbym do tego nawiązać (wiem że to nie ten temat ewentualnie proszę o przeniesienie bo nie wiem gdzie to wpisać) a mianowicie fajne by było gdyby powstałe magie typu wsparcie tzn. Magia światła (?) pozwalałaby na np. leczenie magia kamienia (?) na jakąś tarcze kamienna itd.
Ps. Napisałem te "(?)" bo nie wiem jakie rodzaje magii by były :)

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: October 27, 2013, 20:35:41 »

@up Czarny proch został wynaleziony w średniowieczu w Chinach :D

Ej 1410 rok to też średniowiecze, a Krzyżacy mili jednak działa ^^
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6