Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Opinia Społęcznosći

Jestem Za!
- 1 (50%)
Jestem Przeciw
- 1 (50%)

Total Members Voted: 2

Author Topic: Święte Dęby- orginalny post w temacie "Pomysły graczy na lokacje" Przez Zikes  (Read 833 times)

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile

Święte Dęby.
Opis:
Jest to krąg w środku boru dębowego krąg tworzą zasadzone dęby po środku znajduje się kamień obelisk na który padają pierwsze promienie wiosennego słońca. Legenda głosi że dęby okalające obelisk to enty/drzewce stróże lasu. Które zamarzły w bezruchu w swojej debacie do tej poty nie znalazł się śmiałek który odważył by się zbezcześcić ich miejsce obawiając się ich przebudzenia. W pobliżu kręgu można często spotkać driady leśne będące paniami lasu lecz raczej uciekną na twój widok inaczej sprawy się mają gdy chcesz skrzywdzić jakieś drzewo wtedy szykuj się na śmierć. W pierwszy dzień wiosny elfy leśne tłumnie ściągają w to miejsce by złożyć pokłon strażnikom lasu.  Podczas nowiu księżyca nieradzi się zapuszczać  tam mężczyzną bo żaden jeszcze nie wrócił chodzą słuchy o pięknych zielono włosach kobietach „rusałkach” wabiących mężczyzn do kręgu którzy już nigdy nie wracaj a ich ciała są znajdywane w kręgu o dziwo zawsze uśmiechnięte.

Występowanie:
Bory dębowe

Charakterystyka miejsca:
Spokojne miejsce w sam raz na odpoczynek wilki orki oraz inne nieczyste bestie unikają tego miejsc.

Legenda:
Według legendy to miejsce powstało na wskutek długiej rozmowy drzewców debatują tak długo aż zapomniały same o czym tak debatowały i teraz można usłyszeć ich głosy gdy dyskutują o czym rozmawiały. (coś jeszcze się wymyśli bo coś lipnie nie mam pomysłu)

Jak to mniej więcej wygląda:

Bestie/zwierzęta/rasy(moby):
Drzewiec:

Wygląd drzewca był analogiczny do wyglądu gatunku drzew, jakim się opiekował; z tą różnicą, że entowie mieli twarze i kończyny. Na ogół mierzyli 14 stóp. Nie umierali, tylko „drzewieli”, czyli przestawali poruszać się i mówić. Mieli grubą skórę podobną do kory. Zazwyczaj działali wolno, z wyjątkiem chwil wyjątkowego wzburzenia. Ich jedynym źródłem pożywienia była źródlana woda, która miała tę właściwość, że pobudzała wzrost.

Driada:

Driady to duchy drzew, należą do istot eterycznych i rzadko przyjmują widzialną postać.

Leśny elf:

Rusałka:

Rusałki zwane były też boginkami. Ukazywały się zazwyczaj jako piękne, nagie dziewczęta z rozpuszczonymi zielonymi włosami. Rusałkami stawały się panny, które zmarły przed zamążpójściem. Rusałki pojawiały się w czasie nowiu i wabiły do siebie młodzieńców, których zabijały poprzez łaskotanie lub opętańczy taniec.

Świetlik:

Jest to obłok światła istota eteryczna przyjazną ludziom nieraz zdarzało się że wyprowadzały zbłąkanych podróżników z lasu oświetlając im drogę.
« Last Edit: October 05, 2015, 18:01:15 by Pan_Lemur »
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...