Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Bagienne ziele z Gothica  (Read 379 times)

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Bagienne ziele z Gothica
« on: July 18, 2015, 20:34:28 »

Witam.

Myślę, że każdy kto grał w Gothica wie co to bagienne ziele. Dla niewiedzących jest to odpowiednik marihuany.

Co sądzicie o tym, aby takie coś istniało? Ludzie może by się trochę tym pobawili. ;) A ciekawi mnie widok najaranego NPC. :D

Wiem, że nie jest to potrzebne, dlatego powinno to być zaaplikowane do gry dopiero po jakimś czasie od jej wydania.

Co o tym sądzicie? Chcielibyście coś takiego zobaczyć w grze?

I nie życzę sobie, aby mnie kojarzono z jakimś jaraczem (uprzedzam niemiłe uwagi oraz wyobrażenia). Nie piszę tego tematu, bo niby palę (nie robię tego), tylko po prostu przyszło mi to na myśl.

@Edit Zapomniałem dodać co by się działo gdybyśmy byli pod wpływem takiego ziela.
Według mnie powinniśmy mieć jakieś dziwne przewroty kamery, widzielibyśmy rzeczy, których nie ma itp. Nigdy nie byłem pod wpływem marihuany, więc nie wiem jak to jest. Jedynie się mogę domyślać.
« Last Edit: July 18, 2015, 21:05:34 by IAmBoskiM »

Rahl

• User
    • View Profile
Re: Bagienne ziele z Gothica
« Reply #1 on: July 19, 2015, 11:28:33 »

Moim zdaniem całkiem fajny pomysł. Do tego można byłoby dodać nawet całą serię misji z tym związanych, kampanię wręcz. Pojawienie się przemytników, sprzedaż na ulicach i próby łapania przestępców, czy wręcz dołączenia do nich, jednak, żeby wszystko miało rację bytu, muszą być właśnie fajne efekty.

W Gothic za palenie zielska jednorazowo dostawało się: 5, 10 i 15 punktów doświadczenia, w zależności od mocy. Kontaktowaliśmy się ze Śniącym. Tu można też coś takiego dodać. Np: Odpowiednio długie palenie ziela i z czasem mocnego towaru zwiększałoby naszą wytrzymałość, czy coś w tym stylu, tyle, że mogłoby dojść do Złotego Strzału, jak źle sobie to wymierzymy. Nie koniecznie śmierć, ale spadek na jakiś czas pewnych umiejętności. No i prócz tego rozmazany ekran itp.