Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 3 [4]

Author Topic: Statki, wyprawy na morze.  (Read 4453 times)

Natanael

• User
    • View Profile
Odp: Statki, wyprawy na morze.
« Reply #45 on: July 31, 2013, 14:33:47 »

Pomysł posiadania własnego okrętu sam w sobie nie jest zły lecz zdecydowanie to dość odległa przyszłość
(zresztą jak już wspominali poprzednicy) ;]
Najpierw niech każdy spróbuje wybudować własną chatę co ma być już wymagającym wyzwaniem ;]
albo inaczej niech każdy spróbuje wybudować tratwę i przeprawia nią ludzi przez rzekę,
lub niewielką łódkę do połowu ryb w jeziorze ;] o ile oczywiście będzie taka możliwość.

UWAGA! ODPOWIEDŹ ODCHODZĄCA OD TEMATU STATKÓW!

Dokładnie tak, lecz obawiam się - może nie słusznie, że jeżeli gracze będą mogli budować swoje wsie, miasta itd. To po roku jakiś kontynent to może być jedno wielkie miasto. :-\

nie wydaje mi się aby tak się stało, przede wszystkim dlatego że, sam aspekt budowy ma być trudny w realizacji, dwa ilość graczy pewnie będzie niewystarczająca do takiego przedsięwzięcia, a i ilość materiałów też może być ograniczona ;]
« Last Edit: July 31, 2013, 14:43:12 by Natanael »

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #46 on: July 31, 2013, 15:01:08 »

Może i będzie trudno zbudować własny dom, czy chatkę z drewna. Ale koniec materiałów to też nie jest dobre zakończenie tej historyjki. Tak, wiem, że anim to sie stanie miną lata, ale tak naprawdę nie wiemy ilu graczy będzie grało w Enidust
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #47 on: July 31, 2013, 15:42:07 »

Kto tu mówi o końcu materiałów ? Wystarczy dosłownie jedna osoba która zobaczy co się ze światem dzieje i wystarczy że ta osoba wybuduje okręt i wyruszy wraz z załogą "podbijać" nowe tereny. Z pewnością początkowy zysk ze sprzedaży takie drewna z innego kontynentu nie będzie duży jednak z czasem kiedy by materiały na głównej, nazwijmy to, mapie się skończą to powstaną kompanie morskie które będę importowały te towary, bądź państwa (Frakcje) zaczną przemieniać się w państwa morskie i zamiast walk na lądzie o kontrole nad miastami (Na co nam miasta skoro nie mają żadnych towarów "surowych") rozpoczną się walki morskie o tamtejsze surowce. Oczywiście to co napisałem to z pewnością odległa wizja i to z pewnością bardzo jednak nikt nie może przewidzieć (Prócz twórców :D ) co się mogło by stać.

A wracając do tematu statków to sądzę że to świetny pomysł. Jeszcze lepiej by było gdyby np: Na innych wyspach i kontynentach dało się uświadczyć innych bestii, drzew, surowców itp. Np: Na mapie startowej nie ma czegoś takiego jak ... (I teraz problem) powiedzmy Marmur. Ale nagle pojawia się taki dziwny człowiek (Powiedzmy że ja) który buduje statek i na dalekiej (Bądź bliższej) wyspie odkrywa kopalnie (Złoża?) marmuru. A potem sprowadza taki towar na kontynent. Zrobiłbym furorę. Ale zaraz by się znaleźli naśladowcy i może dochodzić do obrony surowców i walk na morzu i wyspie. Itd. Możliwości jest dużo.

michalson111

• User
    • View Profile
« Reply #48 on: July 31, 2013, 16:40:03 »

Bitwy morskie beda spoko, abordaze itp tym bardziej ^.^

mostzarzad

• New user
    • View Profile
« Reply #49 on: August 02, 2013, 10:42:18 »

Fizyka:
Wiatr o losowo zmieniającej się sile i kierunku działa na statek z siłą F.

Ten model fizyczny wymaga aby ktoś cały czas siedział za sterami i pilnował kierunku.
Można wprowadzić kontrolowanie kształtu żagli, który odchyla w ograniczonym zakresie kierunek wektora siły oraz kotwicę.

edit:
w drugim wzorze jest błąd, jest sin zamiast cos
« Last Edit: August 06, 2013, 20:15:14 by mostzarzad »

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #50 on: September 16, 2013, 16:13:35 »

Nigdy nie spotkałem się z tym w tego typu grze. Właśnie szukałem czy ktoś już wpadł na ten pomysł i byłeś szybszy :D no cóż byłoby to genialne
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?
Pages: 1 2 3 [4]