Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4

Author Topic: Statki, wyprawy na morze.  (Read 4456 times)

MobilnyMongoł

• User
    • View Profile
Odp: Statki, wyprawy na morze.
« Reply #15 on: July 10, 2013, 11:15:36 »

Jeżeli ta gra będzie realistyczna to taka wyprawa z jednego kontynentu na drugi może trawać ''w realu'' kilka dni.
Lepiej siedzieć na muszli i się nie zesrać, niż zesrać się nie siedząc na muszli...

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #16 on: July 10, 2013, 11:15:44 »

Jeśli twórcy we wszystkim będą chcieli zachować realność, to żaden z naszych pc'tów nie uciągnie tej gry :)

mortaksPL

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: July 10, 2013, 11:30:06 »

Ale pomarzyć zawsze można. :)

SorenII

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: July 11, 2013, 00:02:38 »

Po za tym dlaczego mamy tyle uproszczeń w grach ? Bo łatwiej i taniej szczególnie w mmo gdzie mamy mini symulatory świata.Na waszym miejscu bym się martwił zabezpieczeniami anty hakerskimi.;> Realistyka  w grze będzie taka by nie była "życiowa" ale i "typowa".
Dobrze myślący ale nie koniecznie  tak już piszący ;>
Ile już takich projektów w Polsce było ? ile upadło ? ale wierze nadal wierze ze to wypali. :>

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: July 30, 2013, 18:43:35 »

Pomysł jest bardzo dobry, jak dla mnie.

Dobrym pomysłem byłoby również wprowadzenie wyboru kim chcemy być na pokładzie. Jedni chcą być kapitanem, inni sternikiem itd. Moją propozycją jest również to, aby jako kapitan móc wybrać lub stworzyć banderę naszego statku, żeby np. wzbudzać grozę jako sławni i straszni piraci.
Jest jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy załoga składała by się z NPC czy z graczy.
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Billu

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: July 30, 2013, 20:18:33 »

Według mnie z graczy, bo jak wszyscy chcieliby od razu wyruszyć na morze to NPC brałyby się z dupy. Jak dla mnie to najpewniej powinna być załoga składająca się z graczy, bo to też jakiegoś rodzaju questy jak kapitan nam coś rozkaże. Z banderą to całkiem niezły pomysł. Hmm.. A nawet może dojść do tego, że każde miasto portowe miałoby własną flagę, pod którą pływałyby statki handlowe jak i wojskowe.

gloobuss

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: July 30, 2013, 20:35:23 »

A gdzie w średniowieczu były statki ?!
Nie mówiąc już o działach na nich które zostały wspomniane ?
A co jeżeli podczas podróży (która będzie na pewno trwać co najmniej 16 godzin) kapitan skończy grę ,lub będzie miał problem z netem ?

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: July 30, 2013, 21:14:59 »

Nie mówiąc już o działach na nich które zostały wspomniane ?
A co jeżeli podczas podróży (która będzie na pewno trwać co najmniej 16 godzin) kapitan skończy grę ,lub będzie miał problem z netem ?
Statki były baaardzo dawno temu(starożytność). Oczywiście przyczyną wielkich odkryć geograficznych, które zakończyły średniowiecze było między innymi wynalezienie szybkich statków, ale nie oznacza to, że taki prosty mechanizm, jakim jest żaglowiec wcześniej nie istniał. Jeśli chodzi o działa, to pojawiły się one już w późnym średniowieczu(1280r. to nie aż takie późne :)). Co do twojego ostatniego pytania, to nietrudno jest ustawić lokację względem innego obiektu(zamiast punktu 0 sceny). W razie zatopienia statku kapitan umrze(przyjmijmy, że śpi). Zaś jeśli chodzi o sterowanie statkiem, to już załogi problem ile ma kapitanów zastępczych na pokładzie. Jeśli nikt statkiem nie steruje, to płynie on, gdzie go wiatry niosą.

Billu

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: July 30, 2013, 22:05:21 »

Hehe, dobre.

Poza tym ja innego sposobu na dostanie się na inny kontynent nie znam, a wpław nie zamierzam płynąć.

gloobuss

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: July 31, 2013, 11:48:01 »

Może źle zadałem pytanie odnośnie tego statku w średniowieczu ... chodziło mi o to że wyczytałem że podobno mają być działa na tym statku ,a to już podchodzi na wyższą epokę ... jak twórcy pójdą w tą stronę to możemy się doczekać broni palnej :P   jak dla mnie łucznicy na statku to najlepszy pomysł na daleki ostrzał innego statku :D

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: July 31, 2013, 12:06:39 »

Tak. Jeżeli chodzi o armaty, proch i broń palna - przynajmniej wg mnie nie byłby to zły pomysł. Takie rozwiązanie może bardzo urozmaicić grę, a bitwy morskie (o ile będą) staną się bardzo efektowne.
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Billu

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: July 31, 2013, 12:18:02 »

A po co broń palna? Jak dla mnie to niepotrzebne. Ja się będę bawił w Mojżesza.

gloobuss

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: July 31, 2013, 12:18:47 »

Więc mam nadzieję że zdajesz sobie z tego sprawę że nie będzie już normalnych walk na lądzie ,lecz będą po prostu do siebie strzelać ... jak jakaś wojna secesyjna

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: July 31, 2013, 12:23:05 »

A gdyby broń palna była bardzo trudna do zdobycia albo droga (nawet nie sama broń a proch) i tylko armaty byłyby "zawsze dostępne" na statkach. Zdaję sobie sprawę, że dużo ludzi nawet nie chciałoby sięgać po taką broń bo według nich zepsułoby to tylko grę - może i mają rację, ale mi osobiście podobało by się takie coś
#
3...
2...
1...

< FALA HEJTU BO KTOŚ WYRAZIŁ WŁASNĄ OPINIĘ> CZEKAM  ;)

gloobuss

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: July 31, 2013, 12:32:12 »

Jestem kompletnie przeciwko za tym żeby wprowadzić proch ,broń palną i armaty ... to już będzie NOWOŻYTNOŚĆ

To ma być na wzór skyrim ,a nie assassin's creed black flag
Pages: 1 [2] 3 4