Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 4

Author Topic: Statki, wyprawy na morze.  (Read 4454 times)

Billu

• User
    • View Profile
Statki, wyprawy na morze.
« on: June 24, 2013, 22:15:19 »

Co myślicie o wyprawach handlowych, przeprawach, napadach na morzu? Statki mogłyby przewozić żołnierzy, towary. Oczywiście każdy statek musiałby mieć swojego kapitana, a z tym dochodzi umiejętność sterowania statkiem. Oczywiście każdy statek handlowy jest łakomym kąskiem dla piratów, którzy żądni pieniędzy i towarów przeskoczyliby na zaatakowany statek i stoczyli by walkę na statku. Im więcej piratów tym więcej marynarki. Oczywiście statek, który przewoziłby jakieś towary mógłby sobie załatwić eskortę. To w prawdzie wytłumaczenie całej ekonomi napadania na karawany, ale na morzu.

Co myślicie o takim pomyśle?

remixir

• User
    • View Profile
Odp: Statki, wyprawy na morze.
« Reply #1 on: June 24, 2013, 22:16:55 »

Bitwy morskie, odkrywanie lądów i kutry rybackie jestem za ^^ i piraci

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: June 24, 2013, 22:24:33 »

Dobrze, że poruszyłeś ten temat bo jest on strasznie ciekawy, ale też imo cieżki do zrealizowania :D Wiecie, cała fizyka wody i okrętów. Moim zdaniem dobrze jak by to zrobili, ale w dodatkowych 'paczach' :)
Działać na korzyść innych... samemu pozostając w cieniu.

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: June 25, 2013, 08:22:43 »

Jestem tego samego zdania co Liwosz2, to dobry pomysł ale nie na teraz narazie lepiej się skupić na podstawowej mobilności :)
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Tetlanesh

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: June 25, 2013, 09:07:27 »

W sumie to nie ma za bardzo mowy o żadnym skomplikowanym systemie fizyki statków czy wody. Ot woda to tylko droga dla statku. Walki sprowadzały by się do tej samej mechaniki co obłężenia (jesli będą - czyli jakaś armata lub coś w tym stylu) + zwykła walka na pokładzie.

Ale w praktyce, o ile podróżowanie po drogach może być ciekawe, nawet długa wyprawa (zawsze ktoś może napaść, coś można po drodze znaleźć itp... o tyle podróżowanie po wodzie, przez kilka godzin albo nawet i godzinę (np. miedzy kontynentami) to ja chyba podziekuję

Armadolon

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: June 25, 2013, 09:08:31 »

Ja jestem za, dodatkowo mogliby się znaleźć nielegalni migranci którzy chowają się na statkach tylko po to żeby przenieść się na inną wyspę aby tam np. nakraść ile wlezie i wrócić na swoją, na której brak tych towarów.

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: June 25, 2013, 09:58:26 »

Ale jak nielegalni? To ma być coś takiego jak granice? Chyba każde miasto jest otwarte dla nowych przybyszów :)
A co do statków i bitew morskich, to ja bym chciał na to popatrzeć jak na coś wspaniałego, tutaj ktoś w Ciebie strzela, kawałek burty odpada a nie że statki pływają sztywno i tylko pasek zrowia im się kończy, dlatego wolał bym żeby wprowadzili to później, ale już w 100% dopracowane i zapierające dech w piersiach. :)

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: June 25, 2013, 10:18:17 »

@up, mechanicznie to bardzo proste; zrobić obiekt statku złożony z kilku modeli typu kadłub, lewa burta i po strzeleniu w nie, te części odpadają i zanikają na dnie oceanu. Tak działa w sporej liczbie gier. A system topienia statku mógłby polegać na tym, że jeśli jakaś liczba części będąca na lini poziomu morza zostanie zniszczona, to statek zacznie schodzić pod wodę.

radekggr

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: June 25, 2013, 10:38:42 »

Mrksiedzu dokładnie zgadzam się z tobą. Tworzenie takiego statku bądź jego tonięcia nie jest takim wielkim problemem lecz na ten czas twórcy gry powinni się zająć poważniejszymi rzeczami takimi jak budowle, ukształtowanie terenu , a dopiero potem w późniejszych patchach dodać żeglugę :)

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: June 25, 2013, 10:51:55 »

No możliwe :) Ale nie lubię sztywnych animacji odpadania części od danego obiektu, dlatego wolał bym żeby statkami zajeli się znacznie później i tak ciężko będzie go zbudować, więc będzie można skupić się na gromadzeniu pieniędzy :)

bartoszgl10

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: July 09, 2013, 21:29:38 »

Bardzo dobry pomysł, ale jeśli kary będą automatycznie dawane to piraci będą mieli ciężko.

SorenII

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: July 09, 2013, 23:57:14 »

Wystarczającą karą dla pirata jest strata jego statku( zatopienie,przejecie,utrata załogi) po za tym tutaj będzie działać zasada co mi zrobisz jak mię złapiesz. :)
Dobrze myślący ale nie koniecznie  tak już piszący ;>
Ile już takich projektów w Polsce było ? ile upadło ? ale wierze nadal wierze ze to wypali. :>

mortaksPL

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: July 10, 2013, 11:06:48 »

Myślę, że dla piratów bardziej opłacalne byłoby się przejęcie statku abordażem, jak go zatopią to nici z łupu, a tak to nie dość, że łup jest to i statek nowy i można własną flotę stworzyć.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #13 on: July 10, 2013, 11:12:29 »

No jasna sprawa. Żaden pirat nie będzie chciał zatopić statku, to są bajki. Piraci przejmowali statki, zabijali ludzi/brali ich na okup/zniewalali ich i przejmowali statki. Więc naprawdę nie wiem po co komu armaty (temat z czarnym prochem). Wątpię żeby były tutaj wielkie bitwy na morzu, raczej abordaże.

balwan096

• New user
    • View Profile
« Reply #14 on: July 10, 2013, 11:13:32 »

Zbudowanie takiego statku to nie lada wyzwanie nawet dla kilkunastu graczy, budowa statku będzie pewnie wymagała bardzo wielu surowców których nie zbierze się w godzinę czy dwie. Poza tym widzieliście mapę całego świata i kontynenty są od siebie oddzielone wodą , więc statki będą musiały się pojawić jeśli twórcy będą chcieli zachować realizm :)
« Last Edit: July 10, 2013, 11:15:39 by balwan096 »
Pages: [1] 2 3 4