Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Ukrycie Umiejętności  (Read 612 times)

Dralor

• User
    • View Profile
Ukrycie Umiejętności
« on: February 01, 2015, 03:52:04 »

Hi,
   Fajnie jest obserwować rozwój swoich umiejętności w liczbach, ale ma to niewiele wspólnego z realizmem. Skąd wiesz, że dobrze gotujesz? Skąd wiesz, że nie ma lepszych od Ciebie? Może są, ale się nie wykazują. Liczbowa reprezentacja umiejętności powinna być ukryta. Skąd masz wiedzieć jak dobry jesteś? Musisz obserwować efekty swoich działań. Właściwości mikstur, sposób władania mieczem, zasięg i celność strzał.

Zapraszam do dyskusji.
« Last Edit: February 01, 2015, 04:35:40 by Dralor »

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Re: Ukrycie Umiejętności
« Reply #1 on: February 01, 2015, 14:35:57 »

Tu cię poprę. Pomysł jest dobry a nawet znakomity. choć można by określić ogólny poziom umiejętnosći, ogólnikowy tak by dać nam znać czego mozemy się nauczyć.

ja wiem na co mnie stać w kuchni i wiem który przepis dam radę zrobić a który nie więć chciałbym by gra dała mi znać czy dam radę naczyć sietego czy nie.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

IAmBoskiM

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #2 on: September 12, 2015, 17:58:08 »

Można ewentualnie zastąpić znane wszystkim cyferki jakimiś napisami typu: dobry, przeciętny, zielony itp. Jest mi to właściwie obojętne, nie wiem jak wam. ;)
Każdy dar ma swoją cenę.

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: September 13, 2015, 01:14:58 »

Popieram pomysł ale jak chyba zawsze jakieś ale. No myślę że napis jest zbędny wystarczy pasek umiejętności zaczynający się od 5% a kończący na 95%. Dlaczego tak? Bo każdy posiada jakąś tam minimalną wiedzę wynosząc ją z domu. A dlaczego nie 100% tylko 95%? A no dlatego że człowiek nie jest w stanie być perfekcyjny tak jak maszyna.

IAmBoskiM

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #4 on: September 13, 2015, 08:51:08 »

Paski mogłyby być jak dla mnie. Tylko czy powinny tam się znajdować te procenty?
Każdy dar ma swoją cenę.

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: September 14, 2015, 16:08:12 »

Nie pisałem że ma pisać jaki jest % tylko zakres paska że od początku znamy każdą umiejętność od tych 5% a maksymalnie możemy wbić 95% by zawsze byłą szansa że coś zrobimy nie tak np przy budowaniu domu czy innej umiejętności i stracimy materiały które mieliśmy i czynność trzeba powtórzyć by uzyskać właściwy efekt, ewentualnie narzędzie którym się posługiwaliśmy straciło 2 lub 3 razy tyle wytrzymałości co normalnie.