Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 ... 10
 1 
 on: April 22, 2017, 20:59:03 
Started by IAmBoskiM - Last post by IAmBoskiM
Kociołek alchemika — szablon nr 2

Poniższy szablon jest wskazany do używania tylko w przypadku składników alchemicznych, które nie pochodzą od roślin. Przykładami mogą być róg nosorożca, łuski czarnego smoka, krew warana, węgiel z lodowej wyspy...

Quote
Legenda: patrz na dół.

Nazwa składnika (może być kilka)1: Nazwa składnika

Wygląd zewnętrzny: Czarna ruda? Złota łuska? Zielony proch?

Pochodzenie: Pochodzi z wnętrzności górskiego trolla? Można wydobyć tą rudę w kopalniach koło wulkanu?

Właściwości: Śmierdzi? Ciężki? Twardy?

Zastosowanie: Do leczenia ran? Warzenia mikstur? Przyprawa do potraw?

Wartość: Czy dużo kosztuje?

Inne:

Legenda:
  • 1 - Można podać kilka nazw. Trzeba jednak podać także, gdzie w taki sposób ów składnik jest tak nazywany np. tak na wsi, tak w kopalni itp. Jeżeli składnik jest nazywany na kilka sposobów tak po prostu to nie trzeba o tym pisać.
  • Tekst pogrubiony i podkreślony jednocześnie - informacje konieczne
  • Tekst pochylony - są to tylko przykłady tego, co trzeba wpisać. Można go usunąć.

Aby przerzucić do swojego posta ten szablon wraz z BBCode (formatowaniem tekstu) bez cytatu należy wkleić tam poniższą zawartość:

Code: [Select]
[b][u]Nazwa składnika (może być kilka):[/u][/b] [i]Nazwa składnika[/i]

[b][u]Wygląd zewnętrzny:[/u][/b] [i]Czarna ruda? Złota łuska? Zielony proch?[/i]

[b][u]Pochodzenie:[/u][/b] [i]Pochodzi z wnętrzności górskiego trolla? Można wydobyć tą rudę w kopalniach koło wulkanu?[/i]

[b][u]Właściwości:[/u][/b] [i]Śmierdzi? Ciężki? Twardy?[/i]

[b][u]Zastosowanie:[/u][/b] [i]Do leczenia ran? Warzenia mikstur? Przyprawa do potraw?[/i]

[b][u]Wartość:[/u][/b] [i]Czy dużo kosztuje?[/i]

[b]Inne:[/b]

 2 
 on: March 20, 2017, 22:29:03 
Started by Kulok - Last post by Kamko
A ja mam takie inne pytanie. Nie było was na PGA od dwóch lat- planujecie może w tym roku? Myślę, że tym razem będziecie mieć więcej do pokazania, więc może to wcale nie będzie taki zły pomysł? A może jakaś inna impreza, niekoniecznie PGA?

 3 
 on: February 05, 2017, 20:08:17 
Started by DawroM - Last post by IstvanPL
Po ostatnim newsie chwila ożywienia i znowu zdechło :( Kiedy można się spodziewać kolejnych informacji?:)

 4 
 on: January 27, 2017, 18:48:08 
Started by Erdo - Last post by Lich555
Wstyd mi. 3 post pod rząd, ale jakbym edytował to by nikt nie widział, a długi okres czasu minął więc sobie pozwolę :P
Jest tutaj ktoś znający się na fotografii, ktoś, kto mógłby doradzić w kwestii zakupu aparatu?

 5 
 on: January 20, 2017, 17:42:39 
Started by Lich555 - Last post by Lich555
Orientujesz się mniej więcej czy jest tam dużo polskich studentów czy raczej nie?

 6 
 on: January 20, 2017, 00:23:15 
Started by Lich555 - Last post by Michał Nitecki
Ja mieszkam w UK aktualnie i powiem w ten sposob. Za najnizsza krajowa (£7.20ph) na pol etatu da sie oplacic wynajety pokoj i wyzywic ale nic poza tym. No chyba ze ktos jedzie na zupkach  chinskich po 40p caly czas. W zasadzie jesli do pracy robi sie kilka kanapek a po pracy idzie sie na hamburgera z frytkami i cola (£2.50 za caly zestaw) to moze nawet by zostalo cos na odlozenie. Ale co dzien jesc te swinstwa - nie polecam. Pewnego razu poszedlem do TFC (taka 'ciapacka' podroba KFC) to ekhm. Z toalety nie wychodzilem przez caly nastepny dzien takze... W kazdym razie, bo zaczalem odbiegac od glownego watku, z cala pewnoscia moge potwierdzic fakt iz da sie mieszkac w UK pracujac na pol etatu.

 7 
 on: January 18, 2017, 19:30:50 
Started by Lich555 - Last post by Lich555
Żeby było jasne. Ja kieruję się na programistę. Zacząłem się uczyć 2 lata temu (no, 1,5). W tym roku kończę 18 lat. Nie będę wam kazał się wysilać - jak zacząłem się uczyć to miałem 16 lat.
Myślę, że to dość wcześnie i do czasu studiów już coś tam będę trochę umiał (uczę się tylko C++, ale powoli będę się zabierał do czegoś innego).
Znajomy zaczął się bawić w "programowanie" w podstawówce. W technikum nauczyciel zauważył jego talent i załatwił mu pracę w Krakowie. A teraz ważna część. Zarabia 6000zł. Nie wiem na jakim stopniu jest. Senior, junior. Nie wiem, ale mówi, że jak na to stanowisko to zarabia mało. Zaczął robić studia bo powiedział, że to mu się opłaci i zarobki będzie miał wyższe. Doświadczenie ma, ale jednak papierek też robi robotę ;) Przypominam, że po szkole też można ogarniać coś w domu do swojego portfolio. Może nie jest to doświadczenie w pracy, ale myślę, że może w jakimś stopniu takowe zastąpić.
Pieniądze to raczej nie problem. Nie jestem zamożny od razu pragnę podkreślić bo to zapewne pomyśleliście :D Taki średniak. Jednak, np. w UK ludzie pracują. Ponoć łatwo dostać pracę na pół etatu czy ileś tam i to spokojnie starczy.

 8 
 on: January 17, 2017, 23:35:39 
Started by Lich555 - Last post by Michał Nitecki
Na zachodzie nie patrzy sie na papier. Patrzy sie na to kto co umie. Przynajmniej w zawodach takich jak Informatyk, programista czy inne tego pokroju. Nawet w Polsce powoli zaczyna byc podobnie. Co innego prace na magazynach (uprawnienia na wozki widlowe itd) ale mniejsza. Studia oczywiscie sa duzym plusem ale wazniejsze jest doswiadczenie i wiedza teoretyczna. Wybaczcie za brak polskich znakow. ENG keyboard. Powodzenia :))

 9 
 on: January 17, 2017, 17:17:28 
Started by Lich555 - Last post by Schept
Ja kiedyś miałem zamiar studiować za granicą, jednak ostatecznie jednak postanowiłem zostać w Polsce. Stwierdziłem, że ewentualnie jak będę chciał troszkę za granicą postudiować, to zawsze można sobie na jakiś ERASMUS wyjechać... Co do studiowania za granicą, to musisz sobie rozważyć wszystkie plusy i minusy. Co do plusów to już sobie odpowiedziałeś ;) Nadmienię tylko, że moim zdaniem nie we wszystkich zawodach miejsce studiowania jest tak ważne ;) Na przykład w (prawdopodobnie) moim przyszłym zawodzie informatyka, myślę że o dużo większe znaczenie ma doświadczenie oraz ilość dobrze opanowanych technologii. I przy doświadczeniu nie koniecznie mam na myśli pracę (bo przecież któraś musi być pierwsza), ale uczestnictwo w innych ciekawych projektach, których efektem jest działający program. Tak więc uczelnia to nie wszystko ;) Zwracaj też uwagę jakie inne możliwości rozwoju oferuje Ci dane miejsce. Co do minusów, to na przykład koszty. Wyjeżdżając na studia za granicę, najprawdopodobniej zapłacisz za nie całkiem sporo... No i odległość od domu, też może być dla niektórych kłopotem.

 10 
 on: January 17, 2017, 16:23:34 
Started by Lich555 - Last post by Lich555
Jak najbardziej patrzę na jako świetną przygodę.
A co do uczelni... Mogę kierować się tylko logiką. Myślę, że pracodawca lepiej by patrzył na to, że ktoś studiował za granicą. Nie tylko z samego faktu, że uczelnie jest lepsza czy nie, nieważne. Ale nie każdemu studentowi się chce coś takiego ogarnąć, nie każdy ma jaja żeby wyjechać za granicę, więc myślę, że jest to spory plus.

Pages: [1] 2 3 ... 10