Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 ... 10
 1 
 on: October 23, 2019, 09:08:44 
Started by Matiis - Last post by Natanael
Quote
Crowdfunding to nie taka prosta sprawa jak się często wydaje....

Jasne, wiadomo i ok jestem w stanie zrozumieć jeśli myśleliście o zasięgu zagranicznym, ale na naszym podwórku myślę, że projekt był dość szeroko komentowany. Założenia były i są naprawdę interesujące, ambitne to fakt ;] ale obstawiam, że mnóstwo osób poparłoby projekt bez problemu ;] Ale ok to moja opinia, nie poparta żadnymi "symulacjami" czy badaniami rynku ;]

Quote
Uznaliśmy, że budowa kolejnych, mniejszych tytułów będzie aktualnie lepszym rozwiązaniem.

Czy na tym etapie możecie powiedzieć co to za tytuły, lub czy są one związane choć trochę z Enidust? ;]

 2 
 on: October 22, 2019, 20:57:15 
Started by Matiis - Last post by Matiis
A powtarzając za jednym z pytań na YT skoro "crowdfunding był brany pod uwagę wielokrotnie"
to "co Was skłoniło aby z niego nie skorzystać?"

Crowdfunding to nie taka prosta sprawa jak się często wydaje. Jest naprawdę niewiele projektów, które podbijają takie zbiórki bez bardzo dużego zaplecza (zazwyczaj niewidocznego), tym bardziej dla kwoty, która była by potrzebna by bezpiecznie zrealizować projekt zgodnie z obietnicami.
Nie mamy również wystarczająco dużych zasięgów zagranicznych, które są niezbędne przy zbiórkach tej wielkości. Ich budowa wymagałaby ogromnej ilości kolejnych kroków, a nadal nie gwarantuje to sukcesu zbiórki.
Wszelkie symulacje jakie prowadziliśmy wskazywały, że ten kierunek na obecnym etapie po prostu nie ma sensu.

Uznaliśmy, że budowa kolejnych, mniejszych tytułów będzie aktualnie lepszym rozwiązaniem.

 3 
 on: October 17, 2019, 10:44:17 
Started by Matiis - Last post by Natanael
Czyli jednak nasze proroctwa się spełniły, no cóż.
Projekt rzeczywiście był i jest bardzo ambitny i oryginalny, choć obecnie wiele innych projektów ma podobne rozwiązania,
nie mniej mam nadzieję, iż to zawieszenie nie potrwa długo :) i niebawem ponownie poczujecie wiatr w żaglach ;]

A powtarzając za jednym z pytań na YT skoro "crowdfunding był brany pod uwagę wielokrotnie"
to "co Was skłoniło aby z niego nie skorzystać?"

Mimo wszystko powodzenia w nowych projektach ;]

 4 
 on: October 17, 2019, 00:46:05 
Started by Matiis - Last post by IAmBoskiM
No w sumie jakby o tym pomyśleć, kłamać, że projekt żyje czy jedną linijkę zakończyć wszelkie dyskusje i nadzieje XD

 5 
 on: October 17, 2019, 00:42:06 
Started by Matiis - Last post by Matiis
a on nie chciał jeszcze tego przyznawać.

Takie ogłoszenie nie było by fair w formie one-linera na shoutbox.

 6 
 on: October 17, 2019, 00:30:44 
Started by Matiis - Last post by IAmBoskiM
Bardzo smutna wiadomość. Aż się zastanawiam, czy aby na pewno brak informacji nie był lepszy, aczkolwiek konfrontacja z faktami wydaje się i tak lepsza.

Wywaliło mi oczy z orbit jak przeczytałem o zawieszeniu. Teraz zrozumiałem, czemu Matiis nawet nam nie odpowiadał czy projekt żyje. Po prostu nie żył, a on nie chciał jeszcze tego przyznawać.

Projekt był naprawdę ambitny. Gdy opublikowaliście swoje zamiary w 2013, można powiedzieć, że był to dosyć oryginalny i unikatowy pomysł. Teraz już porobiło się wiele podobnych projektów z podobnymi założeniami. Chociaż raczej wątpię, abyście się aż tak martwili konkurencją. To wasze aktualne możliwości i czas nie pozwalały wam głównie na rozwój projektu, jak sami przyznaliście.

Mimo wszystko życzę powodzenia i mam nadzieję na powrót Enidusta, chociaż obawiam się, że nie będę już wtedy miał czasu na niego.

Ech, czy to aby czas na to, aby usunąć stronę Enidusta z zakładek?? Tak jakoś pusto bez tego będzie...

 7 
 on: October 16, 2019, 23:40:55 
Started by Matiis - Last post by Matiis
Od ostatniej wiadomości minęło niemało czasu. Pozwólcie zatem, że przybliżymy Wam, co  działo się za kulisami projektu przez ten okres oraz aktualną  sytuację. Choć nie było to dla nas łatwe, to pora na zmiany! Zmiany, które są potrzebne, by dalej podążać za wizją tworzenia wyjątkowych gier w zgranym zespole. Enidust z racji swojej wielkości potrzebuje zdecydowanie więcej, dlatego zdecydowaliśmy się na czasowe wstrzymanie prac. Z ostateczną decyzją czekaliśmy dość długo, bowiem chcieliśmy mieć pewność, że sprawdziliśmy wszystkie możliwości. O szczegółach dowiesz się w poniższym filmie podsumowującym.


 8 
 on: July 25, 2019, 15:46:11 
Started by DawroM - Last post by Liwosz2
I pomyśleć że założyłem konto w 2013 czekając na tą grę z zapartym tchem, teraz mam 25 lat, firmę na głowie i rodzinę... Czasem trzeba sobie coś odpuścić.

 9 
 on: March 23, 2019, 20:34:33 
Started by Kahetabi - Last post by Kahetabi
Najpierw trochę o grze

Deweloper: Soulbound Studios

Strona główna: http://soulboundstudios.com/
Soulbound studios zostało utworzone na potrzeby Chronicles of Elyria, składające się z wielu weteranów branży growej, więcej na temat firmy tu: http://soulboundstudios.com/company.aspx
Więcej o zespole: https://www.linkedin.com/company/soulbound-studios/people/


Strona główna: https://chroniclesofelyria.com/
Gatunek: Sandbox MMORPG z elementami survivalu
Monetyzacja: Do gry potrzebujemy soul (duszę) oraz spark of life (ciało).
Dusze pozostają i odkładają się na nich umiejętności w postaci tzw. skill ramp, dzięki którym osiągniemy poziom umiejętności poprzedniego życia szybciej niż wcześniej. Każde konto ma zacząć z 3 duszami, zaś każda dusza jest inna i losowo wygenerowana, a na jednej z nich ma już być odłożone jakieś doświadczenie. Spark of life to ciała za które będziemy płacić, obecnie można kupić taki spark of life za 25$, ale można też znaleźć informacje że gdy gra wyjdzie, cena może podskoczyć nawet do 50$. Taki spark of life zapewni nam grę na czas 10-12 miesięcy (irl). Umieranie skraca czas użyteczności ciała, a im wyższy posiadany tytuł, tym kary za śmierć są większe.
Rozgrywka: Dynamiczny świat kontrolowany przez graczy, pełniących role od zwykłych kmiotków aż po królów. Świat, podzielony na regiony różniące się florą, fauną i dostępnymi surowcami, ma motywować do handlu bądź podboju.
Tagi: realistyczna z elementami fantasy, trzecioosobowa, crafting, budowanie, systemy rodzin, 12 ras, pvp, organizacje, arystokracja, osiągnięcia, polityka, starzenie się i umieranie postaci.
Strona na kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/soulboundstudios/chronicles-of-elyria-epic-story-mmorpg-with-aging

O Vesethyrze:
Lokalizacja:
Serwer:
Selene (Europejski)- widok mapy politycznej


Królestwo: Tryggr
Post rekrutacyjny: https://chroniclesofelyria.com/forum/topic/31400/eu-kingdom-of-tryggr
Serwer Discord królestwa: https://discordapp.com/invite/cM9dA5R


Tryggr jest domem dla wielu Brytyjczyków, Holendrów, Niemców, Skandynawów oraz takich mniejszości jak nasza, polska. Jesteśmy przyjaznym królestwem gdzie każdy może liczyć u nas na ciepłe przyjęcie. Nie narzucamy drogi rozwoju, wierzymy że każdy na swój sposób wniesie coś do naszego społeczeństwa. Bezpieczeństwo obywateli jest dla nas ważne, dlatego też zachęcamy wszystkich do ćwiczeń z zakresu walk pvp aby być gotowym  do obrony naszej ojczyzny. Z otwartymi rękoma witamy również osoby nastawione na pvp, które będą pełniły bardzo ważne funkcje związane z gwarantowaniem bezpieczeństwa na naszych terytoriach.

Hasło “Społeczność na pierwszym miejscu” (eng. Community first) jest dla nas jak mantra. Stanowi ona podstawę dla naszych osiągnięć i założeń. Dlatego też niezależnie od posiadanego tytułu, dzięki pracy możesz stać się kimś ważnym, jak na przykład ministrem bądź jego pomocnikiem i mieć możliwość bezpośredniego wpływu na rozwój w danej dziedzinie, lub stać się moderatorem, strzegąc porządku i pomagając w ogarnianiu serwera discord. Jesteśmy dorosłą społecznością, a minimalny wiek by zostać członkiem to 16 lat. Wszyscy odnosimy się do siebie z szacunkiem.

Struktura:
Monarch - Osoba stojąca na szczycie władzy
Privy council - Najbliższa rada panującej osoby, składająca się z najważniejszych i najbardziej zaufanych członków społeczności. Decydują oni o sprawach najwyższego szczebla.
Royal council - Składa się z ministrów oraz ich pomocników, którzy zajmują się jedną, unikalną dziedziną,.

Księstwo: Turadh

Post rekrutacyjny: https://chroniclesofelyria.com/forum/topic/31199/eu-duchy-of-turadh
Serwer Discord księstwa: https://discordapp.com/invite/QhsFMsh

Nasze księstwo jest zarządzane przez rodzinę Vánagandr z Eltanin na czele, będącą jednym z filarów społeczności, członkinią Privy Council oraz pełni funkcję minister spraw zagranicznych. Jest naprawdę miłą, odpowiedzialną osobą i idealnie sprawdza się w swoich rolach, dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu w społeczność, wiedzy oraz umiejętnościom społecznym.
Hasłem Turadh jest “Transit Umbra, Lux Permanet”, które możemy przetłumaczyć jako "mroki przeminą, światło pozostanie". Odnosi się to do przeciwności które napotkamy, na które jesteśmy przygotowani i które przetrwamy, co oddaje charakter naszej społeczności.

Hrabstwo: Blackjade Valley
Hrabstwo Blackjade Valley ma na swoim terenie ujście 2 dużych rzek oraz 1 kolejne niedaleko, które, przy rozwinięciu transportu wodnego, diametralnie zwiększą przepływ zasobów z terenów nadmorskich w głąb księstwa Featherdale. Samo to wystarczy do zwiększenia liczby miejsc pracy, oraz zwiększy się rynek zbytu dla wszelkiej maści wyrobów rzemieślniczych. Jest to doskonałe miejsce do eksportu dóbr wytwarzanych przez rasę Kypiq, dając nam szansę na ogromny rozwój w dziedzinie handlu.

Informacje o hrabstwie:

Vesethyr
Informacje o mieście:

O nas:
Tworzymy miasto a nie gildię. Nie zmuszamy nikogo do podejmowania się konkretnych prac, a każdy pomysł zostanie zapisany i przy obecności odpowiednich osób- przedyskutowany. Jednakże to, w jakim kierunku będą dążyć nasi mieszkańcy, wpłynie na to, na czym bardziej skupimy swoje środki i czemu więcej poświęcimy czasu. Każda osoba może coś wnieść do naszej społeczności, niezależnie od stylu gry czy obranej ścieżki rozwoju, wliczając w to różnego rodzaju grupy, które znajdą u nas miejsce na postawienie swojej siedziby, szkoły czy filii.

Struktura:
Jest to umowna struktura osób przebywających w naszej wiosce na dzień dzisiejszy. Jest ona podzielona na dwie sfery: rezydentów oraz gości. Rezydentami stają się osoby które spełnią wymogi zamieszczone na naszym kanale informacyjnym serwera Discord.  Na szczycie znajduje się starszyzna, odpowiedzialna za prowadzenie wioski i serwera discord. W skład wchodzi burmistrz (mayor) oraz osoby przez niego powołane. Gwardia odpowiada za szeroko pojęte bezpieczeństwo wioski, szkolenie wojskowe i patrolowanie przyległych terenów. Goście to wszelkie osoby które nie są mieszkańcami naszej wioski. Członkowie grup znajdują się w obydwu sferach, jednakże na to jak ich sprawy będą postrzegane, ma wpływ do której sfery się zaliczają. Do grup zaliczamy: Gildie, stowarzyszenia i szkoły. Honorowi goście to głównie posiadacze ziemscy, dyplomaci i osoby wysoko cenione w naszej społeczności, nie będące naszymi mieszkańcami. Najemcy to pojedyncze jednostki zatrudniane przez naszych mieszkańców. Jeśli potrzebujemy usług konkretnej osoby która już jest w jakiejś organizacji, jednakże jej członkostwo nie ma wpływu na decyzję zatrudnienia, to będzie postrzegana jako najemca.

Wraz ze wzrostem populacji, będą powstawały nowe pozycje urzędnicze, w celu usprawnienia organizacji, zwiększenia płynności i efektywności przepływu informacji. Urzędnicy będą również nas wspierali wiedzą, którą będą zobowiązani pobierać i udzielać każdemu zainteresowanemu mieszkańcowi. Jeśli nawet dla urzędnika jakiś temat będzie zbyt trudny, może poprosić innych o pomoc bądź powołać asystenta.

Plan oraz cel:
Prosperowanie w handlu i rozwijanie transportu wodnego dzięki dostępowi do rzeki, morza oraz drewna. Ułatwi nam to pozyskiwanie najróżniejszych surowców i materiałów, by wesprzeć naszych mieszkańców w wybranych przez nich branżach rozwoju. Dzięki temu chcemy stworzyć środowisko sprzyjające postępowi niezależnie od obranego stylu gry czy ścieżki rozwoju, pomagając każdemu w znalezieniu swojego miejsca. W przyszłości przejmiemy całe hrabstwo przez Casus Belli dzięki już zapewnionej pomocy innych hrabiów oraz samej pary rządzącej całym księstwem, poszerzając tym samym listę naszych możliwości jak i  ilość terenów pod nasze zarządzanie.

Chętnie dzielimy się wiedzą o świecie Chronicles of Elyria na naszym serwerze Discord, będący serwerem polskiej społeczności o największej aktywności, tym samym jest to świetne miejsce aby zacząć swoją przygodę.

Proces dołączenia:
Nie ma wymogów dotyczących dołączenia do serwera, jednakże korzystanie z niego w optymalnym stopniu wymaga uzyskanie rangi gościa (poprzez wyrażenie akceptacji regulaminu), dzięki której osiąga się dostęp do publicznych kanałów komunikacji z których można pozyskiwać najświeższe informacje o CoE czy naszym królestwie w formie dyskusji lub zamieszczonych informacji na kanale informacyjnym. Aby uzyskać rangę mieszkańca, wymagane jest stanie się członkiem Tryggru, gdzie minimalny wiek by zostać członkiem to 16 lat. Cały proces jest opisany na naszym kanale informacyjnym, jednak jeśli ktoś ma jakieś pytania, starszyzna służy pomocą, i to nie tylko w tym temacie.
Szczególne podziękowania dla naszej obywatelki Verthy (Vertha#6935) za pomoc przy pisaniu i skorygowanie tekstu, oraz naszej księżnej Eltanin Vánagandr (eltaninsroses#0354) przy pracach nad odpowiednią strukturą. 10 
 on: January 20, 2019, 13:52:59 
Started by DawroM - Last post by IstvanPL
Pierwszy post w 2019 - niestety zero wiadomości :(

Pages: [1] 2 3 ... 10