Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Zikes

Pages: 1 ... 29 30 [31]
451
To już takie zmuszenie a ja nie chce być kowalem ani cieśla chce zostać kupcem i niemuszne się znać na żadnej innej rzeczy jak na handlowaniu.
gracz ma na początku znaleźć sobie mistrza jak chce się uczyć zawodu co będzie kosztowało i wymagało wysiłku lub zostanie samoukiem ale tutaj ten skil na początku powinien wolniej się rozwijać. zostanie tez rzemieślnikiem nie powinno być takie proste klikam i jestem.

452
co do kowalstwa kilka moich sugestii
1 Pierwszym zadaniem kowala będzie stworzenie pręta lub sztaby z rudy lub jakiejś rzeczy.
2 Myślę że kucie powinno się rozpoczynać od rozgrzania pręta jeśli za słabo rozgrzejesz to ostrze będzie kruche i słabo będzie się kuc jeśli zaś za bardzo to stal złe się uformuje(i będziesz musiał to naprawić) kucie(nagrzanie i kucie na kowadle) powinno odbyć się minimum 50 razy dla dobrego ostrza im więcej razy kute tym lepsze ostrze i zarazem cieńsze bardziej wytrzymałe (może być 10 razy kute ale pęknie w bitwie)
3 Duże znaczenie tez powinno mieć z jakich materiałów i jakie proporcje są zachowane w pręcie.
4 Myślę ze alchemicy na stole alchemicznym powinni móc badać jakość rudy metali oraz bardziej doświadczeni kowale już wiedzieć widząc ja.
5 Kucie na kowadle to jakieś 5-10 uderzenie młotem w odpowiednie miejsca nim pręt wystygnie mogą być losowo wybierane bardziej zaczerwienione fragmenty stali np. jeśli źle bijesz źle układa się surowiec i się krzywi musisz to naprawić.
6 Następnym ważnym fragmentem jest studzenie ostrza szybkie jeśli będzie za wolne ostrze morze się nawet rozpaść a przede wszystkim będzie nietrwałe pojawia się pęknięcia.
7 ostrzenie może zepsuć całe ostrze wiec to ostatnia i najważniejsza czynność powinno się odbywać co bitwę bo ostre ostrze to lepsze cięcie
8 ostrze powinno być wstanie naprawione przez kowala (z większym doświadczeniem) uszczerbki złamania itd. tracąc niewiele na wytrzymałości
9 ostrze zepsute tez powinno dać się przekuć niszcząc rękojeść
10 kowal powinien móc przekuć miecz lub zbroje ponownie w sztabę lub pręt zyskując surowiec jeśli już nie opłaca się naprawiać
11 kowal zaczyna od kucia gwoździ i grotów na szczypce trochę metalu do pieca na kowadło 2-4 puknięcia i do wody.
12 wykucie miecza to jeden dzień
13 topór kuje się z sztaby o wiele krócej przez co jest tańszy
14 sam napierśnik wymaga z 3 dni min taki byle jaki na szybko co dopiero reszta całej zbroi płytowej
15 kowal nie robi rzeczy drewnianych (zazwyczaj)
16 wyważenie broni czyli dodanie głowicy dla lepszego władanie mieczem tu będzie potrzebna wiedza ile wazy ostrze i doświadczenie i dobranie odpowiedniej wagi głowicy
17 ostrze każdego rodzaju powinno oddać się następnie to cieśli (drewniane części) i niekiedy do osoby zajmującej się skórami (niewidem jak profesjonalnie się to zwie)

obecna cena miecza jednoręcznego to min. 2000zł (kutego przez kowala)
miecz oznaczał status w średniowieczu więc powinien być drogi

trochę dużo tego ale myślę że się przyda.

Pages: 1 ... 29 30 [31]