Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Pan_Lemur

Pages: [1] 2 3 ... 58
1
Newsy / Re: “Z życia projektu”- artykuł o postępach
« on: December 31, 2016, 09:09:54 »
Jestem wzruszony... moje forum takie piękne  :'(

2
Mechaniki Podróżowania / Re: Długie wieloosobowe wędrówki
« on: January 12, 2016, 15:26:57 »
Pytanie dobre a i pomysł Rahla niezgorszy. A gdyby tak.... podpiąć to pod umiejętność "dowodzenie" (może i cale drzewko rozwoju?) i trochę domieszać magii? tak by ustawić taki "spawn-point" dowódca musiał by stworzyć flagę? i na tej fladze była by określona liczebność osób podpiętych? a dotatkowo "armia duchów" idąca za nią za nią? te ostanie to gównie dla tego by zwiadwocy mogli kreslić czy taka armia nadciaga czy nie. wolałbym by nagle z 10 idących graczy nie robiło się 50 czy 100. więc żeby było wiadomo jak duza armia ciagnie pod mury naszej fortecy to po wylogowaniu gracza podpietego do takowej flagi ( tu myslę że taki gracz musiał by mieć fizyczny kontakt z flagą by sie do niej przypisać na, nie wiem, 12 godziń?) pozostawało jego widmo idące w szeregu. a po zniszczeniu takiej flagi wszyscy by się respili w najlizszej fladze światyni (neutralnej) albo w ostatnio odwiedzonej światyni.

3
Konto jest Jedno. Rejestrujac się na portalu od razu masz konto na forum i vice versa. Czyli ta suma to 1490 osób które dokonały rejestracji, czy na forum czy na portalu co nie ma znaczenia gdyż "do obu witryn jest to samo konto".

4
Bestiariusz / Jednorożec Orginalny posty by Lich555
« on: December 03, 2015, 19:00:22 »
Sproszkowany róg przyjmowany doustnie działa leczniczo. Nie zakłada gniazd. Lwy szczególnie gustują w mięsie
jednorożców, dlatego polują na nie, ilekroć mają okazję. Były widziane przypadki gdy lew chciał zaatakować jednorożca
więc ten zaczął nacierać nań rogiem lecz oponent odskoczył zza drzewo, a róg utknął w drzewie robiąc z jednorożca
bezbronną zdobycz. (http://imageshack.us/a/img17/3153/t672.jpg)

    Wygląd: Wyglądem przypomina konia. Posiada spiralny róg na czole, kozi łeb, gęsta grzywa, długa szyja, smukłe,
    kosmate nogi, kopyta, ogon podobny do lwiego. Umaszczenie zazwyczaj jasne. Jest mniejszy niż zwykle to
    sobie wyobrażamy, i często mylony z młodymi źrebiętami. Róg: 80cm - 1,5m. Długość ciała: 1,8m - 2,1m.

    Wysokość dorosłego osobnika (od kopyt do tułowia): 1,4m - 1,6m. (http://imageshack.us/a/img694/4316/gq57.jpg)

    Występowanie: Odludne tereny górskie i pustynne.

    Atakuje: Rogiem, zębami, kopytami.

    Pożywienie: Trawa oraz wszelkie owoce.

    Sposoby oswojenia: Jednorożce nie są zbyt trudne do oswojenia. Potrzebne będą: lina z grzywy lwa (są to ich najwięksi wrogowie, więc widząc ich grzywę, jednorożce są pewne, że przynieśliśmy jednemu z lwów śmierć), siła, dużo siły. Są one silniejsze od przeciętnego konia. Uwaga! Jeśli spętamy jednorożca w obecności innego jednorożca to narazimy się na atak z jego strony. Są to stworzenia, które zostały zmuszone do współpracy między sobą i niosą sobie w razie potrzeby pomoc. Jeśli użyjemy pułapek do ułatwienia sobie oswojenia jednorożca, to nigdy nam on nie zaufa. Będzie pamiętał to przez bardzo długi czas. W starych zapiskach przeczytałem, że można wtem użyć mikstury zapomnienia lecz nie chciałem ryzykować. Z liny wykonać na końcu pętle. Gdy znajdziemy jednorożca, trzeba upewnić się, że jest on samotny lub zmusić go do tego, by odłączył się od reszty stada. Zarzucamy linę na jego szyję po czym cały czas z całej siły ciągniemy jednorożca by padł on z wycieńczenia. Pokonując go, zyskamy jego szacunek, gdyż zrozumie, że jesteśmy od niego silniejsi.

5
Spis Osobowy / Re: Bogowie
« on: December 03, 2015, 02:50:49 »
Zamykam do czasu podzielenia.

6
Pomysły: Leksykon / Regulamin! Przeczytaj zanim załozysz temat!
« on: December 03, 2015, 02:31:56 »
Kilka zasad dla ułatwienia wszystkim żywota!
  • Każdy założony temat zawiera ankietę z dwoma opcjami: Jestem za! i Jestem przeciw!
  • Tematy zakładamy w celu podzielenia się pomysłem na konkretny element świata przedstawionego.
  • Temat dotyczy pojedynczych przedmiotów bądź, w przypadku bestiariusza, całych gatunków ale nie więcej niż jeden w temacie.
  • Tematy mają zawierać pełny opis wprowadzanego elementu tzn wygląd, występowanie, zachowanie, właściwości, działanie, lokalizacje, itd.
  • Dalej obowiązuje standardowy regulamin forum -> http://forum.enidust.com/index.php/board,6.0.html.
  • Dbamy o formatowanie tekstu i bogactwo językowe.
Brak stosowania się do powyższych zasad może skutkować usunięciem bądź zamknięciem tematu przez moderatora  z prośbą o przesłanie poprawionej jego wersji która miała.

Przykłady złych tematów:

7
Bestiariusz / Skorpion sklany
« on: December 03, 2015, 02:09:41 »
   Skorpion Skalny jest ogromnym, przerażającym i świetnie przystosowanym drapieżnikiem zamieszkującym najniebezpieczniejsze pustynie Ahk'Orte. W dzień upał jest tak ogromny że pozostawiony na piasku kawałek świeżego mięsa wieczorem będzie spieczony i całkowicie wyschnięty. Rejon ten nawiedza jeszcze jedne katastrofalne zjawisko burze piaskowe  tak gwałtowne że drobinki piasku obdzierają ciało z kości a zbroję poleruje do grubości papieru. Więc jak kilkutonowa bestia jest w stanie przetrwać w tak ekstremalnych warunkach? Sam skorpion niezwykle sprawnie zaadaptował się do środowiska w którym przyszło mu żyć, pokrywa go bowiem bardzo niezwykły pancerz.

   Pierwszym co rzuca się w oczy jest jego niezwykła lustrzana powierzchnia. Każdego dnia tuż przed wschodem słońca kiedy piasek pustyni jest najchłodniejszy, ustawia się do strony nawietrznej i zakopuje w piasku piasku osłaniając się płytami pancerza które wyrastają jak łuski tak by nakładały się na siebie od przodu. W ten sposób tworzy sam sobie chłodną jaskinię w której temperatura nie przekracza trzydziestopięcioleciu stopni. Dzieje się tak z powodu niezwykłej konstrukcji tego pancerza. kiedy go przekroić widać wyraźnie że w zewnętrznej warstwie pancerza pojawiają się puste przestrzenie wypełnione próżnią która w połączeniu z lustrzanym pancerzem izoluje bestie od ekstremalnych temperatur. Jednak sam pancerz nie jest jedynym mechanizmem obronnym. Zdaje się to niesamowite ale pancerz nie jest martwy jak wypadku zwykłych skorpionów. Jest on dobrze ukrwionym tworem kostno-chitynowym. Jego specyficzna budowa sprawia że ogrzana krew z wnętrza pancerza przepływa poprzez przegrody między pęcherzami próżniowymi tak że ciepła krew oddaje nadmiar ciepła na zewnątrz po czym przepływa dalej w dół kończyn tak by ochłodzić się jeszcze bardziej w chłodnym piasku znajdującym się pod bestią.

   Jednak jak tak ogromna bestia jest w stanie przetrwać niemożliwe burze piaskowe które karze inne stworzenie zabija niemal na miejscu? Tu znowu przyjrzymy się pancerzowi. Jego powierzchnia pokryta jest warstwą kilku centymetrowego naskórka  stworzonego z chityny który jest powoli ścierany przez uderzające w  niego drobiny piasku. Jednak nie szkodzi to samemu stworzeniu albowiem dzięki temu że pancerz jest ukrwiony i żywy, po każdej burzy piaskowej odrasta w ciągu kilku dni do swojej poprzedniej grubości.

   Kiedy tylko słońce zajdzie za horyzont na pustyni pojawiają się oznaki intensywnego życia. W tedy też budzi się w skorpionie instynkt drapieżcy. Pomimo swoich gabarytów jest w stanie poruszać się z dużą szybkością podróżując między kompleksami oaza ukrytych w jaskiniach. Kiedy dociera w pobliże takiego kompleksu sieje spustoszeni w lokalnej populacji jaszczurek i salamander wykopując je spod głębokiego piasku. magazynuje jak najwięcej kalorii tak by móc ruszyć w dalszą drogę do kolejnego kompleksu kiedy tylko zdobywanie nowego pożywienia staje się problematyczne.

   Same skorpiony zostały oswojone przez nomadów enigmatyczny pustynny lud który przekształca owe Bestie w ruchome mieszkania przyswajając tym samym tryb życia samych skorpionów. Jednak w ruchome domy są przekształcane tylko i wyłącznie samice skorpiona gdyż te posiadają dużą wolną przestrzeń między tułowiem a ochronnymi płytami mogącą pomieścić nawet cztery osoby gdyż to właśnie tam samice transportują młode. Samce znacznie mniejsze w tym miejscu mają niezwykle grubą pustą w środku kostną narośl zapewniająca dodatkową ochronę. Co ciekawe samce służą zwykle za ruchome kufry gdyż narośl ową można drążyć, a same samce po połączeniu z samicą będą za nią podążać do końca je życia.8
Inne / MOVED: NPC vs Gracze i czy NPC są potrzebne
« on: December 03, 2015, 00:29:47 »

9
Inne / MOVED: Nie tylko zera i jedynki
« on: December 03, 2015, 00:29:12 »

10
Inne / MOVED: Fantasy, a realizm
« on: December 03, 2015, 00:28:27 »

11
Inne / MOVED: Bycie Bardem ?
« on: December 03, 2015, 00:27:51 »

12
Inne / MOVED: IS (item shop)
« on: December 03, 2015, 00:26:24 »

13
Inne / MOVED: Encylopedia gry w grze.
« on: December 03, 2015, 00:25:12 »

14
Inne / MOVED: Soundtrack/Ścieżka dźwiękowa
« on: December 03, 2015, 00:24:20 »

15
Inne / MOVED: urlop
« on: December 03, 2015, 00:23:27 »

Pages: [1] 2 3 ... 58