Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - Lavolten

Pages: [1]
1
Pomysły: Mechanika / Odp: Czat głosowy.
« on: October 19, 2013, 13:26:44 »
Można zrobić tak , jak tu kilka osób już napisało, czyli było by nas słychać na pewną odległość.  Siła głosu- krzyk to bym odpuścił bo jeśli ktos jest nocnym markiem i zostałby ciężko ranny i zacza by krzyczeć"POMOCY!!!!!" To mógłby (jesli nie mieszka sam) pobudzić domowników,  jesli gracz mówi normalnie to go słychać na 7-8m, jeśli zaś ciszej to zależnie od tego jak cicho mówi ta odległość by malała do niewielkich odległości np.30 cm.

 Oczywiście krzym mógłby być dostępny pod jakimś klawiszem.

A co do neonow którzy nie potrafią w odpowiedni sposób rozmawiać,  można zgłosić do adminów, a ci taką osobę by banowali albo wyłączyli możliwość czatu głodowego.

Popieram kolegę wyżej, a także innych którzy wcześniej wysuwali podobny pomysł. Jednak chciałbym też dodać coś od siebie. Co do samego rynku to byłoby całkiem klimatycznie słyszeć tam taki gwar, a ewentualne rozmowy prywatne możnaby toczyć w innym miejscu w ciszy, lub powyciszać poszczególnych graczy, powinien też być dostępny tak jakby tryb "szeptania" w którym np. dwie postacie słyszą tylko siebie. Oddzielną sprawą jest coś takiego jak przemówienia. Załóżmy, że władca chce wygłosić przemówienie do swoich poddanych, ale oni wszyscy się nie mieszczą w jego zasięgu mowy. No i co teraz? Albo jacyś heroldowie którzy ogłaszają dekrety królewskie, też by się przydali. Otóż mam taki pomysł, że mowę można by rozwijać jako umiejętność i np. po odpowiednim rozwinięciu zwiększa się nasz zasięg mowy i jesteśmy słyszalni na dalszą odległość. Oczywiście to byłaby włączana lub wyłączana opcja, żebyśmy za każdym razem jak chcemy coś powiedzieć, nie darli sięna pół miasta. Mogłyby być też możliwe do zbudowania jakieś podwyższenia czy coś takiego które zwiększałyby zasięg naszej mowy, a komuś kto ma rozwiniętą umiejętność z mową dawały jeszcze większy bonus w tym zakresie. Jak dla mnie to byłoby całkiem dobre rozwiązanie kiedy trzeba przemówić do większej liczby osób.

Co do dzieci i takich tam rzeczy to rzeczywiście jest to poważny problem, ale można go rozwiązywać przez możliwość wyciszania poszczególnych osób lub w wypadku wyjątkowo natarczywych typów zgłaszać to adminom.

Pages: [1]