Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - IAmBoskiM

Pages: [1] 2 3 ... 7
1
Wątek został przesunięty do działu Mechaniki Podróżowania          .

Powód: ze starych działów już nie korzystamy.

http://forum.enidust.com/index.php?topic=3056.0

2
Offtopic / Avatar Kuloka - pies
« on: November 03, 2016, 21:33:17 »
Witam.

Sama nazwa wątku może brzmi śmiesznie, ale zaraz wytłumaczę o co mi chodzi, a dokładniej wrzucę ss:


Gdy spróbujemy poszukać na stronie głównej czegoś co nie istnieje, wyskoczy nam taki błąd. Ten pies jest dosyć podobny do avataru Kuloka:


Ów pies jest też podobny do Pershinga z 13 posterunku, czyli do buldoga angielskiego.

Czy sądzicie może, że ten pies może mieć jakieś znaczenie fabularne w grze? Tzn. nie do końca "fabularne", mam bardziej na myśli czy uważacie za możliwe, że może on być np. psem cesarza? Albo obiektem kultu jakiejś sekty (jeszcze nie słyszałem o wyznawaniu psa osobiście, no ale wszystko jest możliwe)?

Ogólnie pewnie się zastanawiacie skąd mi taka śmieszna idea do głowy przyszła o tym psie. Zainteresowałem się tym dlatego że na stronie głównej przy errorze 404 zamieszczono jego zdjęcie - gdyby wstawiali w to miejsce byle co to mogliby nawet zdjęcie ferrari tam wrzucić. Mam na myśli, że na stronę główną raczej byle czego się nie wstawia, a zatem może być jakiś związek pomiędzy tym psem a grą.

Przy okazji, Kulok, administrator, posiada avatar z podobizną tego psa. To też może dawać do myślenia, łącząc te dwa fakty.

Co o tym sądzicie? Uważacie to za kompletnie głupie "podejrzenia" na temat tożsamości naszego czworonożnego przyjaciela czy może jednak uważacie, że jednak istnieje jakiś związek pomiędzy grą a nim? Zapraszam do dyskusji.

3
Witam.

Tak się zacząłem zastanawiać... Gram sobie gram, już jakoś dajmy na to dwa lata, dosyć wiele osiągnąłem, lecz komuś chyba zawadziłem i postanowił mnie zabić. Przechodząc ciemną ulicą nagle dostałem bełtem w głowę z dachu jakiegoś domu od gościa kompletnie nieumiejętnego; to był jego pierwszy raz jak kuszę wziął do ręki. Najwidoczniej miał szczęście i trafił.

W rzeczywistości raczej miałbym malutkie szanse na przeżycie. Gra stawia na realizm. Czy jako gracze, po zdobyciu takiego progressu, nie bylibyście trochę wkurzeni z tego powodu? Dwa lata grania, a tu przychodzi byle jaki ktoś z kuszą i dostajemy strzała i nas nie ma.

Koncepcją jest aby nie wszystko co w życiu powoduje śmierć na miejscu powodowało i w grze. Nie jest to realistyczne, no ale nie wszystko w tej grze takie ma być. Oczywiście taki bełt w łbie to nie zbyt przyjemny widok w grze, która stawia na realizm, no ale zejście "na hita" od kogoś też nie jest przyjemne po zdobyciu dużego progressu.

Zamiast natychmiastowej śmierci mogą być po prostu wysokie obrażenia i rana na głowie. A co do strzały w głowie to np. się ona po prostu "ześlizgnęła" i nie ma jej w głowie, ale rana jest.

Oczywiście nie oznacza to likwidacji "strzała na hita". Jeżeli jakiś doświadczony kusznik trafi jakiegoś nowego gracza w głowę to raczej ten nowy może leżeć na deskach.

Po prostu aby nie było tak, że przy niesamowitym farcie jakiś nowy gracz zabije / powali pro elo koksa na strzała. Gra traci trochę na realizmie, no ale ja osobiście nie chciałbym takiej sytuacji.

Co o tym sądzicie? Zapraszam do dyskusji ;)

4
Środowisko / MOVED: Astronawigacja
« on: March 15, 2016, 20:39:32 »

5
Sprawy Techniczne / Podwójne zalogowanie?
« on: February 21, 2016, 15:06:13 »
Witam.

Dzisiaj przesiadując chwilkę na forum ujrzałem coś dziwnego - byłem (w sumie w tym momencie nadal jestem) podwójnie zalogowany. Tutaj prezentuje zdjęcia:


Bardzo dziwne, ale w tym czasie też przeglądałem wątek Objawienie Kamienia, a dość duża liczba gości też przeglądała ten wątek. Zbieg okoliczności? W dodatku udostępniałem ten wątek gdzieś. Dziwne...

O co tu chodzi?

6
Offtopic / Spambot na fb
« on: January 23, 2016, 11:10:15 »
Quote
no normalnie nie wierzę, wygrałem bon odzieżowy o wartości 1500zł do wykorzystania H&M, Bershka, Cropp itp. Zawsze myślałem że takie stronki to jakaś ściema i nie da się nic wygrać a jednak... Byłem w Bershka, bon działa, zakupy zrobione  trzymajcie linka [link]

Bodajże przedwczoraj samoistnie wysłał mi się taki post na fb trzy razy. W cytacie nie podałem linku, aby nie robić z tego jakiejś reklamy.

Pytaniem moim do was jest, jak usunąć te spamboty czy co to właściwie jest. Ma ktoś jakąś ideę?

Heh, kiedyś wysłał mi się post, że mam już 12 punktów karnych, mimo iż nawet prawa jazdy nie mam. :D

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

7
Pomysły: Leksykon / Spis szablonów
« on: January 13, 2016, 21:24:22 »
W tym wątku będzie znajdował się spis szablonów, które użytkownicy będą mogli używać do tworzenia tematów w dziale Leksykon. Należy pamiętać, że korzystanie z szablonów jest nieobowiązkowe, ale post, który ów modelu nie zawiera musi posiadać wszystkie informacje, które zostały w szablonie zamieszczone jako konieczne. Wyjątkiem jest legenda, której nie trzeba wrzucać do postu. Jest opcjonalna.

Aktualne szablony mogą ulegać zmianom, z racji iż mogą być niedopracowane. Jeżeli uważasz, że któryś z szablonów zawiera za mało czy też za dużo szczegółów oraz jeżeli uważasz, że coś powinno być w nim zmienione podziel się swoją opinią w wątku Szablony — opinie.

Spis aktualnie istniejących szablonów:

8
Mechaniki Podróżowania / Długie wieloosobowe wędrówki
« on: January 11, 2016, 21:18:13 »
Witam.

Ostatnio się zastanawiałem nad pewnym zagadnieniem. W Enidust raczej na pewno będą zdarzały się jakieś długie przemarsze wojska. Pytaniem jest, jak to będzie wyglądać.

Większość ludzi raczej nie siedzi cały dzień przed monitorem i jakoś nie może aktywnie uczestniczyć w kilkugodzinnym marszu. Niektórzy też nie mają możliwości grania codziennie jak np. ja. Jak zatem wszyscy razem mają dojść do jakiegoś odległego celu? No tak, można poczekać, ale raczej nie sądzę, aby 200 osób zakładało obóz z powodu wylogowania paru graczy. W międzyczasie wylogowałoby się jeszcze paru graczy, i jeszcze paru itd. itd.

Można by zrobić tak, że każdy szedłby osobno. No ale nie okłamujmy się - nie sądzę, aby każdy osiągnął cel podróży. W Enidust złodziei i niedźwiedzi raczej nie będzie brakowało. ;)

Bezczelną odpowiedzią dla takiego żołnierza mogłoby być: nie masz czasu grać - nie zaciągaj się do wojska. Lecz wtedy najprawdopodobniej unikniemy dużych bitew, bo ludzie nie będą mieli jak dojść na pole bitwy albo w ogóle ludzi nie będzie, no bo po co skoro ktoś nie nerdzi 24/7, a o takich bitwach wielu na tym forum marzyło.

Trochę trudno znaleźć rozwiązanie. Miałem na to pomysł, ale po dłuższym jego przemyśleniu wyszło na to, że moglibyśmy sobie bez żadnych przeszkód tworzyć armię botów, robiących co chcemy... A tego raczej żaden z graczy nie chce.

Czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem? Czy może uważacie, że twórcy powinni zostawić ten problem graczom?

Zapraszam do dyskusji i wymiany swoich opinii. ;)

9
Offtopic / Objawienie Kamienia!
« on: January 05, 2016, 19:29:11 »Wreszcie się nam objawił! Jedyny Kamień! Czyż on nie jest piękny?!

10
Witam.

Dzisiaj zoczyłem pewien błąd. Konwersowałem o tym na SB razem z użytkownikiem Mariti i razem stwierdziliśmy, że to co tam pisze jest nielogiczne.

Według forum w grudniu 2015 zarejestrowało się zaledwie 2 użytkowników, podczas gdy przeglądając listę użytkowników sortując ją przez datę rejestracji możemy zauważyć, że ta liczba w praktyce wynosi 6. To pierwszy błąd.

Drugi to to, że obliczając liczbę zarejestrowanych użytkowników wg. statystyk z lat 2013-2015 wychodzi nam liczba 1061, podczas gdy użytkowników w sumie jest 1490 (nie wliczając pousuwane konta, razem z nimi jest 1649).

Zatem algorytm obliczania tego coś nie działa. :(

11
Sprawy Techniczne / 0 postów
« on: December 10, 2015, 14:02:15 »
Witam.

Dzisiaj przeglądałem sobie wątek Co po wylogowaniu? i popatrzyłem na profil autora. Według profilu ten użytkownik ma 0 postów, chociaż jak patrzę na wysłane wiadomości to są trzy posty.

Sytuacja trochę paradoksalna. Uzasadnieniem tego mogłoby być to, że w tym dziale, w którym się znajduje ten temat nie naliczają się posty. Nie sprawdzałem tego, ale wiem, że twórca tego wątku (LEGION346) jeszcze przed przenosinami miał 0 postów. Jak to zatem możliwe?

Załączam SS do postu, dla lepszego zrozumienia w czym rzecz. Jeżeli nie działa to piszcie, bo robię to na telefonie.

12
Pomysły: Leksykon / Szablony — opinie
« on: December 03, 2015, 16:34:48 »
Niektórzy forumowicze nie bardzo będą wiedzieli, jak dokładnie zabrać się za opisywanie stwora czy też innego elementu świata przedstawionego oraz możliwe, że zapomną o napisaniu jednej z ważniejszych rzeczy w tym opisie. Skutkami tego mogą być duże ilości tematów trochę bezsensownych.

Jest na to jednak rozwiązanie. Proponuję utworzyć gotowe szablony do dyspozycji użytkowników, w których będzie podane co musi być w opisie oraz co jest opcjonalne. Mógłbym się zająć utworzeniem takich modeli. Do każdego działu inny, rzecz jasna.

Użytkownik sam by mógł zdecydować czy chce z niego skorzystać, czy też nie. Jednak będzie wtedy przynajmniej wiedział, co z pewnością musi się znajdować w opisie.

Podam przykład takiego szablonu do Bestiariusza:

Quote
Legenda: patrz na dół

Nazwa istoty (może być kilka)1: Nazwa/-y

Dokładny wygląd zewnętrzny: Wzrost, przeciętna długość kończyn (o ile takie są), ufarbowanie, zęby (Są, czy nie ma? Jeżeli tak, to jakie?) itp.

Występowanie: Góry, równiny, jaskinie itp.

Styl życia: Nocny tryb życia? Kiedy poluje i co? Czym się żywi? Zakłada rodziny?

Zachowania i charakter: Jak reaguje na ogień? Komu schodzi z drogi? Atakuje ludzi? Czego nie lubi? Mściwy? Wiecznie zły? Miły? Oswajalny?

Umiejętności: Umie pływać? Latać? Potrafi wysysać krew?

Cechy: Silny? Inteligentny? Szybki? Zwinny? Zręczny?

Sposób walki: Jak walczy? Robi zasadzkę? Gryzie, tnie, rąbie czy co? Taktyka?

Historia: Od czego pochodzi? Jakim cudem powstał? Przywędrował z innych terenów? Jak ewoluował*?

Co zawiera: Smocze łuski? Futro srebrnego lisa? Wątrobę olbrzymiego goryla? Innymi słowy, co można z niego zdobyć?

Inne:


Legenda:
  • 1 - Opcjonalnie, lecz jeżeli tak to należy podać w jakich miejscach się tak owe stworzenie nazywa (na wsi, w górach itp.). Jeżeli stwór jest tak po prostu nazywany na kilka sposobów miejsca są niepotrzebne.
  • * - Opcjonalnie.
  • Tekst pogrubiony i podkreślony jednocześnie - informacje konieczne.
  • Tekst pochylony - to są tylko przykłady tego, co trzeba wpisać. Można go usunąć.

Aby wrzucić do swojego posta ten szablon wraz z BBCode (bez cytatu) należy przekopiować to i tam wkleić:
Code: [Select]
[i]Legenda: patrz na dół[/i]

[b][u]Nazwa istoty (może być kilka)[sup][i]1[/i][/sup]:[/u][/b] [i]Nazwa/-y[/i]

[b][u]Dokładny wygląd zewnętrzny:[/u][/b] [i]Wzrost, przeciętna długość kończyn (o ile takie są), ufarbowanie, zęby (Są, czy nie ma? Jeżeli tak, to jakie?) itp.[/i]

[b][u]Występowanie:[/u][/b] [i]Góry, równiny, jaskinie itp.[/i]

[b][u]Styl życia:[/u][/b] [i]Nocny tryb życia? Kiedy poluje i co? Czym się żywi? Zakłada rodziny?[/i]

[b][u]Zachowania i charakter:[/u][/b] [i]Jak reaguje na ogień? Komu schodzi z drogi? Atakuje ludzi? Czego nie lubi? Mściwy? Wiecznie zły? Miły? Oswajalny?[/i]

[b][u]Umiejętności:[/u][/b] [i]Umie pływać? Latać? Potrafi wysysać krew?[/i]

[b][u]Cechy:[/u][/b] [i]Silny? Inteligentny? Szybki? Zwinny? Zręczny?[/i]

[b][u]Sposób walki:[/u][/b] [i]Jak walczy? Robi zasadzkę? Gryzie, tnie, rąbie czy co? Taktyka?[/i]

[b][u]Historia:[/u][/b] [i]Od czego pochodzi? Jakim cudem powstał? Przywędrował z innych terenów? Jak ewoluował*?[/i]

[b][u]Co zawiera:[/u][/b] [i]Smocze łuski? Futro srebrnego lisa? Wątrobę olbrzymiego goryla? Innymi słowy, co można z niego zdobyć?[/i]

[b]Inne:[/b]


[b][u]Legenda:[/u][/b][list]
   [li][sup]1[/sup] - Opcjonalnie, lecz jeżeli tak to należy podać w jakich miejscach się tak owe stworzenie nazywa (na wsi, w górach itp.). Jeżeli stwór jest tak po prostu nazywany na kilka sposobów miejsca są niepotrzebne.[/li]
   [li]* - Opcjonalnie.[/li]
   [li]Tekst pogrubiony i podkreślony jednocześnie - informacje konieczne.[/li]
   [li]Tekst pochylony - to są tylko przykłady tego, co trzeba wpisać. Można go usunąć.[/li][/list]

Jest to tylko przykład, oczywiście. Można ew. coś dodać bądź usunąć.

Co o tym sądzicie?

13
Mechanika gry / MOVED: Rekrutacja wojsk NPC
« on: December 02, 2015, 22:38:38 »

14
Mechanika gry / MOVED: System gildii czyli sens mmo
« on: December 02, 2015, 22:26:55 »

Pages: [1] 2 3 ... 7