Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - Ajamaharis

Pages: [1]
1
Offtopic / Twoja własna postać świata fantasy
« on: January 07, 2014, 07:12:13 »
w skrócie: w temacie każdy kreatywny osobnik gatunku ludzkiego proszony jest o opisanie własnej postaci świata low fantasy (zainteresowanych informacjami ciocia wikipedia zaprasza na sernik) w którą sam bardzo chętnie sam by się wcielił.

dobra, znając życie chętnych nie będzie... po co ja w ogóle ten temat zakładam? może by posty ponabijać, albo by po prostu gdzieś pospamić...

ale cóż... skoro pisze temat to wypadało by zacząć :D

Quote
Eirish - [czyt. Airi] lat 19, wzrost ok 172 cm, waga ok 52 kg.
Włosy koloru słonecznikowego. długość do łopatek, zazwyczaj związane w kok z tyłu głowy. dwie szpilki przytrzymujące włosy służą jako ozdoba i broń zarazem. starannie wykończone z nefrytowymi zakończeniami. oczy koloru błękitu przechodzącego w szafir. mały nos oraz pełne usta. piersi (hmmm, tu był największy problem :D) średnie C (więcej nie będzie po prostu przeszkadzać bohaterce w pracy a mniej nie wypada. to ma być kobieta, a nie ściana).
więcej z wyglądu chyba nie muszę pisać... ale wróć, ubiór. z racji że jest to powinno być to low fantasy i z racji na zawód: spodnie, lekka koszula oraz skórzany kaftan z sporą ilością małych ukrytych kieszonek. biżuterii brak z wyjątkiem wspomnianych szpilek. buty na płaskiej i miękkiej podeszwie zmieniane na skórzane kozaki z niskim obcasem.

teoretycznie na tym mógłbym skończyć, ale sam wygląd zewnętrzny to za mało. kto chciałby się wcielać w lalkę bez uczuć, charakteru i tego tam... no sami wiecie... nooooo... nie ma to jak w ostatniej chwili wyleci wam z głowy ważne słowo...

ale pomijając pierdoły, czas opisać główną część postaci.
charakter można by rzec że jest dość specyficzny. jednak jak powszechnie wszystkim wiadomo (albo i nie, różnie to bywa z gatunkiem ludzkim) charakter zależy od wychowania, otoczenia itd, itd.
kontynuując nierozpoczętą wypowiedź: Eirish urodziła się w kraju za górami. Z powodu wojny między oboma krajami jakimś cudem przedostała się przez niedostępne góry używając śmiertelnie niebezpiecznych wąskich przesmyków i kotlin (jak wiadomo wojna wypacza ludzi, pojawia się wszechobecny głód itd, itd; chyba wiadomo o czym piszę). Jako jedno z wielu dzieci których rodzin nie ustalono (nic dziwnego w jej przypadku) zabrano ją do stolicy gdzie miała na nią czekać rodzina zastępcza. Niestety, a może i na szczęście, nasza droga Eirish trafiła jako świeży nabytek do gildii złodziei (która bardzo dobrze wykorzystywała sytuację po ledwie zakończonej wojnie). Jako członkini gildii musiała nauczyć się żyć na własny rachunek. nikt przecież nie będzie wydłużał jej dzieciństwa zabawkami (jak zapewne większość by chciała). Pierwszy miesiąc spędziła na nauce i praktykowaniu kradzieży kieszonkowej. Umiejętność ta pozwalała jej przeżyć dostatecznie długo by stać się naszą bohaterką. ale wracając do opowieści: czyniąc bardzo duże postępy, pięła się nasza mała złodziejka po szczeblach w hierarchii gildii aż stała się jedną z pięciu najlepszych złodziei w mieście. Tu niestety muszę przerwać tą jakże fascynującą historię (może kiedyś, jak mnie przekonacie, napiszę całość).

hmmm. czy może mi ktoś powiedzieć czemu z opisu postaci zrobiło mi się małe opowiadanie? ehhh... zawsze tak się kończy moje pisanie ciekawych postów które mają obrazować naszą postać do gry lub po prostu wymyśloną na szybko.

o czym to ja miałem...? a, charakter. no cóż... jako złodziejka, doświadczona w swoim krótkim życiu Eirish jest nieufna wobec obcych. Bardzo ciężko jest też zdobyć jej zaufanie, lecz jeśli się komuś uda to traktuje go jak członka rodziny. jest też arogancka i pewna siebie. bardzo często patrzy na innych z góry. Jest lojalna wobec gildii. Głównym jej atutem jest spryt połączony z inteligencją. jest też bardzo wytrwała w dążeniu do wyznaczonego sobie celu.

no, to chyba było by tyle z mojej małej epopei.
mam tylko nadzieję że nikt nie będzie się czuł zawstydzony i napisze chociaż parę zdań opisujących jego własną postać. nie musi być to tak obszerne jak moje. wystarczy nawet sam wygląd, ale cechy charakteru będą miłym uzupełnieniem całości[/size]

mam tylko nadzieję że opis nie był zbyt nudny albo zbyt zawile napisany ^^

Pages: [1]