Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - ptaszo

Pages: [1]
1
Mechaniki Postaci / Zboczenia osobowowości
« on: November 12, 2014, 20:42:04 »
Jak mnie dawno tu nie było... , ale do rzeczy , myślałem więc wymyśliłem że każdej postaci można by było wybrać/wylosować cechę/określenie typu :Choleryk , flegmatyk itd. Co o tym sądzicie , np: Neurotycy słabo sobie radzą ze stresem co by mogło wpływać na walkę.  :o

2
Kociołek Alchemika / Kamień filozofów ?
« on: August 06, 2014, 18:41:44 »
Co sądzicie aby można było stworzyć kamień filozofów ? Oczywiście nie mógłby być to wytwór byle alchemika. Jak taki kamień mógłby być wytwarzany ? (żadnych odpowiedzi z Full Metal Alchemist w tle  :P)

3
Mechaniki Walki / Prawa ręka , lewa ręka...
« on: March 30, 2014, 21:35:08 »
Otóż  panowie , może panie mam pomysł dotyczący jako tako walki, otóż gdyby w grze była by opcja ustawienia postaci tak aby była prawo albo leworęczna . Miało by to dosyć spory wpływ na walkę, cóż to by było za zdziwienie gdyby delikwent który nas chce zabić zaczął machać ostrzem (lub nie) inną stroną niż zwykle . Co sądzicie o pomyśle ?

4
Mechaniki Walki / Być niczym Napoleon... (?)
« on: November 20, 2013, 21:35:24 »
Chciałbym tu omówić kwestię dotyczącą wojny , duuuużej wojny. Otóż mamy jakieś 2 - 3 dominujące państwa/księstwa/królestwa ,i ogólną rozpierduche. Każda armia ma jakąś ilość ludzi np;po 500, ale jak do cholery generał/admirał ma dawać rozkazy ? ???

Ja mam taka koncepcje
Generał/Admirał  dostawał by raporty np; co 5 min (no chyba że huzia na juzia i koniec bitwy) i miałby coś w deseń dynamicznej mapy która by się modernizowała co raport
taki jakby pokaz powolnych slajdów, oczywiście wszystko by wyglądało jak mapa pergaminowa a nie jakieś full HD, potem by dawał rozkazy na tej mapce rysując ołówkiem (czy węglem xD)
rozkazy (strzałeczki,ixy kółeczka ) i takie rozkazy by przychodziły do każdego żołnierza po 1,5 minuty. I tak do końca bitwy.

Oczywiście generałem nie mógłby być jakiś przeciętny Edward Nigeryjczyk czy Perseusz Polaczek-Cebulaczek , tylko osoba znana z zaufaniem i ogólnym doświadczeniem bojowym.

5
Mechaniki Postaci / Rogi i Aureole czyli system karmy w grze
« on: November 19, 2013, 12:28:24 »
System karmy był wszechobecny w wielu erpegach , Fallout , Fable a nawet Gothic ( w miastach ale to szczegół). Chodzi mi o to że ewidentnie zły gracz miał chociaż zalążek diabelskich rogów :D a jakiś wszechdobry kapłan coś w deseń mini aureoli jak w Fable  ;D . Nawet najmniejsze zmiany w wyglądzie i postrzegania graczy przez innych .

Załóżmy że jest taki system to jak by się go punktowało ?

Zabicie niewinnego człowieka -10 pkt karmy

zabicie bandyty +10 pkt karmy

i tak dalej i tak dalej  :)

6
Mechaniki Postaci / Trochę jak K.O.Z.A (G.O.A.T)
« on: November 19, 2013, 12:22:24 »
Otóż jak chcecie to chejtujecie , jak nie to czytajcie. Kto grał w Fallouta 3 ten pamięta test K.O.Z.A. ,były tam pytania na podstawie których gra wybierała nam archetypy od posługiwania się bronią, po naprawy i tym podobne rzeczy. Mówiono nam że każdy będzie niezapisaną kartą , jednak każdy na początku gracz powinien mieć jakiś inny start niż każdy inny .

7
Mechaniki Rzemiosła / Custom pancerzy
« on: November 18, 2013, 19:20:46 »
Chciałbym zobaczyć w Enidust coś takiego jak custom pancerzy. Chodzi mi tutaj o dobieranie elementów , np; Chciałbym mieć wysoki kołnierz na skórzanej zbroi,bez jednego rękawa a zamiast niego płachta z gildyjną naszywką. Bardzo fajny był też system customowania w All Points Bulletin (jeżeli ktoś grał bez premki to wie jak ciężko fajnie wyglądać w tej grze  :P )

Wręcz marzy mi się taki system , mamy trój wymiarowy podstawowy wygląd pancerza i zabieramy dodajemy niektóre elementy i barwy.Dzięki temu nie było by tak że było by ileś tam typów pancerzy , a gracze dzielili by się na klasę biedoty ( łachmany xD) średnią i wysoką w epickich pancerzach , każdy mógłby mieć swój własny styl. (FASZYN FASZYN NYGGA)

8
Mechaniki Magii / Aspekty magii, żywioły i walka
« on: October 31, 2013, 10:12:26 »
Miło by było by magia elementarna dzieliła się na :

-wodę
-ziemię
-wiatr
-ogień
-błyskawicę

Każda miała by ciekawsze zastosowanie bojowe.
Np; poznając magie ognia można by było rozgrzewać swój miecz czy sztylety i atakować zadając równocześnie normalne obrażenia i parzyć delikwenta (bez skojarzeń plz  ???)
,przy magii wiatru można by zwiększać prędkość poruszania się ewentualnie tak miotać falami wysokiego ciśnienia aby zabić przeciwnika   ;D co myślicie o tym ?

9
Mechaniki Magii / Alchemia ;D
« on: October 29, 2013, 21:26:51 »
Jak myślicie będzie można stworzyć coś w deseń kamienia filozofów ? To pytanie jest dla alchemików pełna gębą . Wyobraźcie sobie , złoto w nieograniczonych ilościach.


Oczywiście wykonanie jego było praktycznie niemożliwe.

I jakie mikstury chcielibyście mieć dostępne ?

10
Mechaniki Rzemiosła / Muzycznie...czyli sposób na zarobek
« on: October 29, 2013, 15:27:40 »
Można by było kupić jakiś instrument i grać np: na lutni czy jakiejś trąbce . A npc w mieście by dawali troszkę pieniędzy (miedziaka albo dwa) a i tak taki muzyk wiele by nie zarobił ,bo i tak będzie mało NPC'ów . Co myślicie ?

11
Mechaniki Rzemiosła / YOU ARE A PIRATE ;D
« on: October 27, 2013, 20:55:09 »
Piractwo, kto nie chciał być jako dzieciak piratem? 

Jak by się odbywało piractwo, pływali byśmy od portu do portu i nieśli śmierć i pożogę ? Mi przypada kilka możliwości do wybrania i warunków do spełnienia.

1 warunek: Okręt, obyśmy mogli sami tworzyć swoje okręty , któż by nie chciał przemierzać mórz kopią Latającego Holendra z Piratów z Karaibów ?

2 warunek: Załoga, czyli grupa chociaż 5-6 do ogarnięcia statku

możliwości mamy właściwie 2 : Albo zostać prawdziwym piratem który będzie pogwałcał wszelkie prawa i pił trunki alkoholowe, albo korsarzem który będzie na usługach cesarza  :)

12
Mechaniki Budowania / Wykopki i budownictwo
« on: October 27, 2013, 19:05:45 »
Jak myślicie ,  jak będzie wyglądało budownictwo ? Wiemy tyle że to będzie aktywna ''minkraftowa'' budowa w czasie rzeczywistym ,jednakowoż dość trudna do zrealizowania w 1 osobę .

Teraz ''wykopki'' :)

Mam nadzieję że będzie można zrobić akcję w stylu Guya Faweksa  ;D. Załóżmy że obecny cesarz/król będzie po prostu zły,niegodziwy itd. Np: wykopać tunel pod pałacem tunel i przenieść tam ładunki wybuchowe i rozsadzić cesarza w papkę marmoladową . ;D  Jak myślicie , czy twórcy dadzą  nam taka sposobność ?  ::)

Pages: [1]