Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Topics - Lich555

Pages: [1]
1
Offtopic / Studia za granicą?
« on: January 10, 2017, 21:43:14 »
Witam.
Ostatnio strasznie mnie kusi, żeby studiować za granicą. Oczywiście mam do tego kilka lat, ale o takich sprawach lepiej myśleć wcześniej.
Studiował z Was ktoś za granicą? Jak tak, to miło byłoby poczytać o Waszych doświadczeniach z tym związanym.
Jeśli nie studiowaliście to powiedźcie co o tym myślicie :)
Jeśli ja miałbym studiować to wybrałbym coś pod programowanie.

2
Offtopic / C++
« on: January 10, 2016, 09:45:02 »
Witam.
Tak z czystej ciekawości, interesuje się ktoś C++? Jeśli tak, to z jakich poradników korzystacie, ile czasu już się uczycie?

3
Offtopic / Disciples II - dodatki
« on: July 21, 2014, 08:57:26 »
Witam.
Chciałbym Was zapytać, czy w grze Disciples 2 można grać w obydwa dodatki na raz (bunt elfów i powrót galleana)? Można mieć je zainstalowane i równocześnie grać w obydwa, czy też najpierw trzeba przejść jeden, a później drugi?

4
Offtopic / Przepisywanie tekstu
« on: June 06, 2014, 20:55:09 »
Witam.
http://www.voigt.pl/pl/instrukcje
Mam przepisać coś takiego żeby to jakoś wyglądało, żeby cały tekst był czarny, a nie niebieski jak w niektórych miejscach. Każdy z tych punktów.
I teraz pytanie. Czy jest jakiś łatwiejszy sposób niż przepisanie tego wszystkiego? To są obrazki, więc nie mogę wkleić i ładnie edytować. Albo może jest jakaś inna strona gdzie ta instrukcja to nie są obrazki, tylko tekst i będę mógł go skopiować? Dzięki wszystkim za pomoc.

5
Offtopic / Neostrada
« on: May 10, 2014, 10:30:24 »
Witam.
Chciałbym Was zapytać o pewną rzecz. Dziwi mnie oferta internetu stacjonarnego od Neostrady http://www.orange.pl/kid,4002009501,id,4002235565,title,Neostrada,article.html. Czy możliwe jest, by oferta "do 20 mb/s" kosztowała tyle samo miesięcznie co "do 80 mb/s"? Pisałem z nimi, odpowiedzieli mi, że zapewne spowodowane jest to tym, że oferta "do 80 mb/s" nie sięga do wszystkich obszarów Polski. Czy to naprawdę się płaci tyle samo? Może gdzieś nie doczytałem czegoś.

6
Offtopic / Wielkanoc
« on: April 20, 2014, 09:49:43 »
Witam wszystkich w ten świąteczny poranek i życzę Wam oraz każdemu z osobna wesołych, zdrowych i radosnych świąt. Również dobrego śniadania ;)

7
Offtopic / Władca Pierścieni Kolekcjonerska gra karciana
« on: February 05, 2014, 10:03:19 »
Witam.
Mam niemały problem. Kupiłem sobie takie karty:
http://isa.pl/lotr/grafika/Gandalf-starter.gif
http://isa.pl/lotr/grafika/Aragorn-starter.gif
http://isa.pl/lotr/grafika/Krainy-boost.gif
Tą serie: http://isa.pl/p262-Wladca-Pierscieni-Druzyna-Pierscienia-PL-talia-podstawowa-Aragorn-63-karty-0WPPL856.html
Tutaj jest instrukcja: http://wilczek-www.storm.slaskdatacenter.pl/instrukcje/fellowshiprules-polish.pdf
I tam jest mowa o jakichś żetonach. Mam takie pytanie oraz prośbę za którą będę niesamowicie wdzięczny. Czy do grania w te karty potrzeba jakiejś planszy, czy tylko te karty co wyżej podałem wystarczą? Jeszcze jakieś żetony? O co chodzi?

8
Offtopic / Laptop do gier
« on: December 10, 2013, 20:00:00 »
Witam.
Chciałbym byście mi pomogli ocenić, który laptop jest najlepszy do gier. Mam na myśli 2, ale może są lepsze, liczę na Waszą ocenę.
http://www.elektronicznyswiat.pl/produkt/82491.html
http://www.x-kom.pl/p/160831-notebook-laptop-18-4-dell-alienware-m18x-i7-4800mq-16gb-150080-7hp64-fhd.html

9
Offtopic / Gothic 1 - problem
« on: November 30, 2013, 16:17:24 »
http://www.youtube.com/watch?v=RU4gDdCebtY 1:15
Witam.
Mam bardzo poważny problem z misją pt. "Wytwórnia ziela". W wyżej przedstawionym filmiku podchodzi gość do Jacko i ma dialogi różne do wyboru. Ja mam tylko i wyłącznie "koniec". Na początku był jeden jakiś dialog do wyboru, ale nic nie dało i potem był tylko "koniec". Wczytywałem, to nic nie dawało.
Bardzo Was proszę o pomoc :)

10
Mechaniki Magii / Ochrona nekromanty
« on: November 18, 2013, 20:06:16 »
Witam.
Siedzę na tym forum prawię od początku i nie spotkałem się z takim tematem lub po prostu zapomniałem jeśli takowy zaistniał.
Nekromancja zaczęła mi się podobać właściwie po przeczytaniu książki "Diablo: Pajęczy Księżyc", wcześniej był mi to obojętny temat.
W tejże bardzo dobrej książce było trochu o ochronnym ubranku nekromanty. Nekromanta to czarownik, czarownik nie kojarzy mi się z... stalą, mieczami, zbrojami itd. Rycerza chroni pancerz wszelkiego rodzaju, a nekromantę? No właśnie. Mam zamiar rozwiązać ten problem.
Taki nekromanta dobywałby się specjalnego dla nekromanty kościanego sztyletu (nie będę o nim pisał bo nie o tym mam pisać). Kupowałby płaszcz byle jaki. Jaki by mu się podobał. Kładłby owy płaszcz na powiedzmy posadzce, dobyłby się sztyletu i zacząłby kreślić nad nim różne runy, zaklęcia obronne, np. mniejsze obrażenia od upadku, mniejsza szansa na zemdlenie po uderzeniu w głowę, nieprzemakalność, ciche poruszanie się... można by tak dalej wymieniać i wymieniać. Wiadomo, im więcej by się namachał tym więcej czarów miałby taki płaszcz co podnosiłoby również jego wartość. Rzucanie czarów jest wyczerpujące toteż nekromanta dużo ich na raz nie mógłby rzucić, a płaszcz mógłby powiedzmy "pomieścić" w sobie max. 5 czarów. To byłaby jego ochrona. Pancerz nekromanty.
Jest w niej również wątek o czaszce. Ożywiona czaszka widziałaby czary. Widziałaby runy. Widziałaby ruchy za których pomocą rzucono czary. Kolejny pomysł. Gdy mamy taką czaszkę. Oszołomiliśmy jakiegoś typka innego który ma na sobie czary to ona nam pokazuje co mamy zrobić by rozwiązać te wszystkie czary. A jakby się to robiło? Ochronę przed upadkami "rysowałoby się" np. pionową linią od dołu do góey. Czaszka widzi tą pionową linię i stojąc nad tym płaszczem z naszym sztyletem rysujemy tą pionową linię tylko na odwrót czyli od góry do dołu. W ten sposób płaszcz nie chroniłby już właściciela przed upadkami.
Zapraszam do dyskutowania i krytykowania.

11
Offtopic / Film "Wyścig" (bez spoilerów)
« on: November 17, 2013, 18:24:08 »
Witam. (Bez spoilerów)
Film pt. "Wyścig" z 2013 roku... Nie powiem dużo.
Totalny syf, nienawidzę takiego gatunku filmów. Wyścigi... Boże na co koledzy mnie ciągną... Wszystko tylko nie to... Większej udręki dla mnie nie ma.
Naprawdę. Naprawdę tak myślałem dopóty, dopóki go nie zobaczyłem.
Jest to niesamowity film. Tylko wyścigi? No cóż, trudno zaprzeczyć. Ale w tych wyścigach drzemie godna ujrzenia przez Was historia. Historia mogłoby się zdawać 2 wrogów, 2 rywali. Faktycznie, z początku tak było, jeden nie lubił drugiego oczywiście z takim samym - jeśli nie większym - odwdzięczeniem. Późnij się to zmieniło.
Bez spoilerów to bez spoilerów, nie będę się więcej rozpisywał bo wtedy 90% z Was tego nie przeczyta.
Z tego powodu dam temu filmowi w mojej ankiecie ocenę 5 - Bardzo dobry.
Proszę o głosowanie tylko osoby, które oglądały film! Jeśli pojawią się głosy, a nie ma uzasadnienia w postaci komentarza ankieta będzie resetowana!

12
Offtopic / Zoo Tycoon 2
« on: September 05, 2013, 19:41:09 »
Witam.
Pierw chciałbym zapytać, czy w ogóle ktoś grał w tą grę i przeszedł ją? :D

13
Offtopic / Muzyka
« on: August 19, 2013, 20:01:29 »
Witam.
W tym temacie wymieniamy się swoimi gustami i polecamy każdej maści piosenki, utwory czy też ścieżki dźwiękowe (OST/soundtrack).
W jednym poście podajemy tylko 1 piosenkę, żeby nie było bałaganu i wydaję mi się, że wtedy ludzie którzy "nie mają czasu" chętniej tego odsłuchają, ale to może tylko moje głupie myślenie. Ale tak czy tak prosiłbym o 1 piosenkę w temacie, lub jeżeli jest tego samego typu, gatunku lub zespołu max. 3!

To ja zacznę.
AC/DC - Back in black:
https://www.youtube.com/watch?v=pAgnJDJN4VA

14
Mechaniki Natury / Elity, Herosi
« on: July 06, 2013, 14:26:45 »
Jest to rzecz zaczerpnięta z gry Margonem (tak wiem, jestem beznadziejny bo gram w Margonem, oszczędźcie sobie pisania), o ile się nie mylę pojawiło się to też w World of Warcraft (chyba elity tam były, ale nie jestem pewien).
Elity:
-Będą się one pojawiać pojedynczo, ewentualnie z jakąś obstawą, pomocą (1-3 elit tego samego "gatunku" na cały świat, oczywiście wszystkich elit mogło by być bardzo dużo, tysiące na wszystkie kontynenty),
-Nie będą one rzadkością, ale na pewno będą rzadsze niż zwykłe stworzenia,
-Będą niewiele silniejsze od zwykłych stworzeń, ale jednak,
-Looty: pusty (nie aż tak bardzo często), zwykły (najczęściej), unikatowy (średnio 1/50 bić), heroiczny (średnio 1/100 bić), legendarny (1/200 bić)*, oczywiście pusty najgorszy, legendarny najlepszy, sprawa oczywista,
-Będą się pojawiać w tym samym miejscu,
-1 elita (czas respu zależy od lvla, a jeśli go nie będzie to ogólnej siły lub czegoś podobnego) będzie się respić tyle samo czasu + - 30s by nie pojawiały się programy odmierzające czas do następnego respu.
Herosi:
-Będą się pojawiać pojedynczo, bez żadnej obstawy (1-3 herosów tego samego "gatunku" na cały świat, będzie ich myślę koło 50-80),
-Będą oni się pojawiać dosyć rzadko, rzadziej niż elity,
-Będą oni lepsi od elit, ale jednak dobry gracz będzie dał rady ich pokonać w pojedynkę,
-Looty: pusty, zwykły (średnio 1/10 bić), unikat (średnio 1/5 bić), heroiczny (średnio 1/8 bić), legendarny (średnio 1/40 bić)
-Będą się pojawiać różnie, ale na określonym, niewielkim obszarze,
-1 heros (czas respu zależy od lvla, a jeśli go nie będzie to ogólnej siły lub czegoś podobnego) będzie się respić np. 20 lvl/lub coś co będzie jego zamiennikiem 10min-1h, 35 lvl/lub coś co będzie jego zamiennikiem 2h-5h itd.


*nazwy (zwykły, unikatowy, heroiczny, legendarny) są wzięte z Margonem, więc myślę że tutaj by się je zmieniło


Niechże się ktoś wypowie w tym temacie xD

15
Mechaniki Rzemiosła / Zwoje, książki
« on: July 05, 2013, 18:09:27 »
Książki:
+:Bardzo dużo stron do zapisania, nie potrzebujemy podstawy do pisania w nich, przydatne gdy chcemy napisać to co wymieniłem poniżej
-:Ciężkie (nie zmieścimy ich całych setek w plecaku).
Kupujemy książkę (pustą) i pióro i możemy w niej pisać wszystko co nam się podoba, opisać swoją przygodę i potem sprzedawać ją na bazarach, moglibyśmy wydać książkę pt. "Podstawy alchemii", "Opisy stworzeń", lub wszystko co sobie zażyczymy my, lub nasi wielcy fani, nasi czytelnicy ;)
Zwoje:
+:Tańsze niż książki, mniej ważą, można ich więcej pomieścić pod ręką,
-:Musimy mieć stół, kamień, jakąś podstawę by w nich coś napisać, nie dużo w nich pomieścimy, dobre do pisania np. receptur.
Jest to gorszy odpowiednik książki, niższa cena, większa dostępność robią swoje. Jest to dobre gdy wykonujemy jakiegoś questa i zapisujemy sobie co trzeba zrobić (oryginalny pomysł w innych grach zastąpiony przez samo-zapisujący dziennik zadań lub coś podobnego).

Pages: [1]