Official ENIDUST Forum

Projekt => Pomysły: Mechanika => Mechaniki Postaci => Topic started by: Robhar on August 30, 2013, 01:54:40

Title: Ilość postaci
Post by: Robhar on August 30, 2013, 01:54:40
Chciałbym poruszyć dyskusje na temat liczby postaci na konto. Ile według was powinno ich być?
Bo jeżeli na przykład będą 2 postacie tego samego gracza na jednym serwerze to jedną z nich będzie grał na trybie pokojowym(czy jak to się będzie nazywało) i spokojnie zarabiał kasę albo wykonywał bardziej niebezpieczne misje a drugą w trybie realistycznym mógłby zdobywać po prostu władze bez większych zagrożeń-to jest tylko przykład.

PS: Szukałem i nie znalazłem podobnego tematu na forum
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: najDee on August 30, 2013, 03:08:08
Temat został już poruszony ale w innym wątku "a po śmierci". możesz się zapoznać z wypowiedziami innych osób.
Ja sugeruje 1 postać na konto, a posiadanie multikont nagradzać kasacja.
Problem się rodzi jeśli np. rodzeństwo planuje grać na jednym kompie lub od tego samego dostawcy internetu.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Natanael on August 30, 2013, 07:39:46

A co do wielu postaci na koncie, to nie widzę ŻADNEGO rozsądnego powodu dla którego jest potrzeba więcej niż jedna. Co innego, jeżeli były by z góry narzucone klasy czy profesje, ale nie będzie! Więc to co mogę zrobić na nowej postaci mogę równie dobrze zrobić na starej postaci.

Chyba, że po prostu nie umiem tego dostrzec, więc mnie uświadomcie: )Chyba, że po prostu nie umiem tego dostrzec, więc mnie uświadomcie: )


Powiedzmy, że gram Magiem ale dla odmiany chcę zagrać Rycerzem zakutym w pełną zbroję
z racji tego, że w Enidust niewykorzystywane umiejętności mają powoli słabnąć, wolę założyć nową postać
i szkolić ją w kierunku Rycerza niż tracić starą postacią umiejętności, które do tej pory wyszkoliłem na rzecz nowych.

Dlatego dla mnie jedna postać nie jest dobrym rozwiązaniem.

Natanael...Świetny pomysł! Ja świetnie nawet nieźle umiem historię ale że nie używam tej wiedzy zmienię sobie postać i będę się na niej uczył chemii. <Szuka guzika na zmianę postaci>

No na prawdę ?


Przenoszę część rozmowy z innego tematu.

@Rahl

Nie rozumiem Twojej ironii i porównania z realnym życiem w stosunku do mojej wypowiedzi. Twórcy zapowiedzieli, że owszem będziemy mogli wyszkolić się we wszystkim, ale nie będzie takiej sytuacji, że w każdej z nich będziemy mistrzami, umiejętności nieszkolone będą słabnąć.
Więc co ma piernik do wiatraka :) (tak wiem "mąkę" ;D) Jeśli będziesz chciał się przekwalifikować to tak, możesz to zrobić, ale ja nie chcę tego robić, tylko zagrać od nowa inną postacią, w inny sposób ;]

@up
To może jeszcze banujmy osoby, które grają kobietą a w rzeczywistości są facetem i na odwrót ;]

Jedna postać nie jest dobrym rozwiązaniem, a argumenty w stylu:

I dlatego jestem za jedną postacią na jedno konto, gdyż niektórzy wykorzystają fakt posiadania zupełnie różnych postaci do zniszczenia klimatu.

w mojej opinii nie są podstawą do zastosowania tego ograniczenia, bo po pierwsze wyjątki nie stanowią reguły, a po drugie jak ktoś zechce zepsuć komuś grę to i tak to zrobi ;] nawet mając jedną postać ;]

Chcecie grać jedną postacią, proszę bardzo ja nie mam nic przeciwko, ale nie brońcie innym mieć ich więcej ;]

Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Gniazdu on August 30, 2013, 08:34:23
Ktoś wyrzej przypomniał mi że mam brata...
Ale wracając do multikont to w jakiej grze było to zakazane i za to byli w stanie banować? Większość może zresetować ip i grać na innym koncie, ale pamiętajmy o rodzeństwach i kafejkach internetowych.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Scypio on August 30, 2013, 09:21:56
Co do rodzeństw proponował bym wpisywanie nicku brata/siostry przy rejestracji, oczywiście to rodzi zagrożenie multi-kont no ale na ten moment nie widzę innego rozwiązania.
A kafejki internetowe jeszcze istnieją?? :D
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Natanael on August 30, 2013, 11:36:05

Co do rodzeństw proponował bym wpisywanie nicku brata/siostry przy rejestracji, oczywiście to rodzi zagrożenie multi-kont no ale na ten moment nie widzę innego rozwiązania.


Nie przesadzajmy, bo za chwilę będę musiał przy rejestracji wpisywać całe swoje drzewo genealogiczne ;]
Komu przeszkadza, że ktoś ma kilka kont, jeśli korzysta z nich w legalny sposób, to co za problem?
Jeśli już to zakazać multiboxingu, lub uniemożliwić odpalenie klienta wielokrotnie.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Scypio on August 30, 2013, 13:04:03
W sumie fakt, jak ktoś będzie miał X postaci to żadna z nich nie będzie pro..
A co do odpalania klienta wielokrotnie była o tym mowa już w czerwcu :D
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Gniazdu on August 30, 2013, 13:54:17
Tak jeszcze istnieją i zbijają krocie na gimbusach ludziach którym przycieli neta czy grupach które przychodzą aby pograć z ludem w kafejce.
Ja niewidze problemu w multikontach bo w innych grach nabijają te max 3-4 konta i resetują ip.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: najDee on August 30, 2013, 14:56:51
multikonta istnieją w innych grach dlatego upadają, są nudne, monotonne i sądzę, że nie uczciwe.
Przytoczyłem jeden przykład jak mógłby wyglądać wałek jednej osoby z 2a postaciami w innym temacie, szkoda, że nikt go tu nie zacytował, bo ja nie mam możliwości. podam inny.
Mam swoją główną postać jest kupcem. Trzeba załatwić jakieś towary? Tworzymy druga postać i bawimy się w złodzieja, kradniemy jak idzie, co idzie i kiedy idzie, fanty idą na główną postać, a jeśli złodziej zostanie złapany, zabity to co stanie mi na drodze zrobić kolejnego degenerata który będzie wszystkich wkur... i okradał? multikonta, 5 postaci na koncie i zajebisty bałagan nas czeka w świecie gry...
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Gniazdu on August 30, 2013, 15:02:38
Nie masz możliwości pozbycia się multikont bo zawsze jest reset ip który wszystko załatwia. Poza tym nie mam zamiaru dzielić postaci z moim bratem.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: najDee on August 30, 2013, 15:37:01
Kto Ci każe dzielić konto z bratem? Jest wiele gier w których jeżeli chce się grać na dwóch kontach to trzeba złożyć podanie do administracji gry. Jest to problematyczne bez wątpienia ale nie może być tak, że jedna osoba zmienia postacie jak rękawiczki, bo mu się coś tam w poprzedniej nie podoba.
Inna sprawa, porwanie dla okupu... porwanemu znudzi się bycie porwanym i robi nową postać i siebie sama próbuje uratować? (wiadomo, że na trening itp potrzeba czasu ale tak tylko przytoczyłem) trochę to nie realne:p
jeden slot na koncie (max 2) gdzie nie można by było co 5 min zmieniać postaci.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Natanael on August 30, 2013, 18:10:08
Jest wiele gier w których jeżeli chce się grać na dwóch kontach to trzeba złożyć podanie do administracji gry.

Proszę o przykłady, bo ja jakoś do tej pory nie spotkałem się z tego typu praktykami. ;]
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Rahl on August 30, 2013, 18:20:04
Natanael, piernik do wiatraka ma wiele innych rzeczy. Ale nie będę ich wymieniał bo już nie pamiętam.
Ogólnie chodzi mi o to że świecie prawdziwym nie ma czegoś takiego jak druga postać toteż nie widzę potrzeby żeby i tu była. Jeśli byłeś magiem a teraz chcesz być rycerzem nic wam nie stoi na przeszkodzie, co więcej będziecie jeszcze przez jakiś czas władać sprawnie magią. A co się tyczy wyglądu bo pewnie części pewnie i o to chodzi. (Nie czytałem wszystkich postów. Mam dzień lenia) To można stworzyć zawody fryzjerów (Bądź NPC) które zmienią wam wygląd głowy za parę monet.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: najDee on August 30, 2013, 19:13:32
Natanael
A rejestrując się do jakieś gry mmo czytałeś regulamin? :D żeby daleko nie szukać w lolu jest zakaz ale się tego nie stosują za bardzo, ponieważ nie ma wielkiej korzyści z posiadania multikont co innego w Ogame, tam trzeba złożyć podanie jeśli są dwa konta na jednym uniwersum. Tak wiem ogame to nie rpg:p Ale tam się zasad trzymają... :-)
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: DJBDM on August 30, 2013, 23:56:18
multikonta istnieją w innych grach dlatego (...) i sądzę, że nie uczciwe.
Skoro multikonta istnieją w innych grach oraz nie są zakazane, więc każdy może takowe posiadać, to w jaki sposób czynią one grę nieuczciwą?
Nigdy nie będziesz w stanie zbanować wszystkich multikont. Taka technologia nie istnieje oraz mam nadzieje, iż nigdy nie będzie istnieć. (ponieważ najprawdopodobniej  wymagałoby to braku anonimowości w sieci) Serwery proxy, dynamiczne adresy IP lub chociażby kafejki internetowe to uniemożliwiają. Nieuczciwe byłoby uniemożliwienie tworzenia multikont ludziom którzy nie mogą zmienić swojego IP oraz nie mają dostępu/nie stać na korzystanie z kafejek internetowych czy na wynajęcie serwera proxy. Oczywiście nie twierdzę że posiadanie multikont powinno lub nie powinno być dozwolone. Twierdze jedynie, że najprościej będzie pozbawić ludzi powodu do ich posiadania, czyli limitu postaci na konto.

Mam swoją główną postać jest kupcem. Trzeba załatwić jakieś towary? Tworzymy druga postać i bawimy się w złodzieja, kradniemy jak idzie, co idzie i kiedy idzie, fanty idą na główną postać, a jeśli złodziej zostanie złapany, zabity to co stanie mi na drodze zrobić kolejnego degenerata który będzie wszystkich wkur... i okradał? multikonta, 5 postaci na koncie i zajebisty bałagan nas czeka w świecie gry...
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: wojtu on August 31, 2013, 15:24:58
Ja to jestem oczywiście za rozwiązaniem 1 postać na 1 konto.

Drugą mniej oczywistą sprawą jest możliwość posiadania kilku kont. Najlepiej jakby takiej możliwości nie było :) Tylko jak ktoś wyżej wspomniał ktoś może mieć rodzeństwo i 1 komputer w domu (chyba sporadycznie spotykane w XXI wieku). Hmm, chyba mam rozwiązanie. W windowsie jest taka opcja jak posiadanie osobnego konta dla każdego użytkownika komputera i wtedy by można zrobić blokadę, że np. na jedną instalację gry, można zrobić 1 konto (zakładam, że gra będzie zajmować niemało). Nie lubię takich klientów co pobierają i instalują (a nie zwykłe instalki do pobrania), ale tu by się to zdało. Tylko nie wiem jak wygląda sprawa z tymi kontami windowsa, bo zawsze 1 miałem i czy możliwe jest by to jakoś gra wykrywała. Nie wiem, czy jest tak, że osobno się dla poszczególnych kont instaluje programy.
To by nie zlikwidowało możliwości posiadania kilku kont, ale wydaje mi się, że skutecznie by zniechęciło do tego.
Przepraszam, że tak zagmatwałem. Mam nadzieję, że ktoś kto się zna to poprawi.

PS. Gra będzie tylko na windoshita?

Historyjki przytoczone przez użytkownika najDee dobrze ukazują problem posiadania kilku kont.

DJBDM ten złodziejaszek będzie miał bardzo dobre wyposażenie z głównej postaci. Gorzej z treningiem, ale nieuczciwy gracz się poświęci.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Gniazdu on August 31, 2013, 15:44:19
Teoretycznie się da jakby zapisywało w dokumentach do danego profilu ale zawsze można zrobić kopie przed logowaniem i koniec z tym. Multikonta zawsze były i nie da się ich pozbyć.Może w alfie ich nie będzie jeśli się dostaniesz to nauczysz się wszystkiego o grze
i będziesz miał przewagę nad noobstwem w pełnej wersji.Jeśli by się zastanowić to ci z alfy będą stanowić swego rodzaju szlachtę w grze nawet jeśli będzie wipe gry.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: DJBDM on August 31, 2013, 17:49:21
Hmm, chyba mam rozwiązanie. W windowsie jest taka opcja jak posiadanie osobnego konta dla każdego użytkownika komputera i wtedy by można zrobić blokadę, że np. na jedną instalację gry, można zrobić 1 konto (zakładam, że gra będzie zajmować niemało). Nie lubię takich klientów co pobierają i instalują (a nie zwykłe instalki do pobrania), ale tu by się to zdało. Tylko nie wiem jak wygląda sprawa z tymi kontami windowsa, bo zawsze 1 miałem i czy możliwe jest by to jakoś gra wykrywała. Nie wiem, czy jest tak, że osobno się dla poszczególnych kont instaluje programy.
Zakładając że takie coś jest możliwe oraz pomijając już możliwość tego, że taką blokadę będzie można złamać, problem multikont wciąż będzie istnieć. Dodatkowo spowoduje to że gra będzie jeszcze bardziej nie fair ponieważ gracze którzy będą posiadali dosyć szybki internet nie będą mieli problemu z utworzeniem dodatkowego konta na windowsie i pobraniem kolejnego klienta, przez co będą mieli przewagę nad graczami którzy nie będą mogli sobie na takie coś pozwolić.

Quote
DJBDM ten złodziejaszek będzie miał bardzo dobre wyposażenie z głównej postaci. Gorzej z treningiem, ale nieuczciwy gracz się poświęci.
W takim razie w przypadku przegranego pojedynku je straci. Jeżeli więc później założy nową postać za pomocą której również postanowi kraść, to znowu będzie musiał zainwestować w wyposażenie. Po pewnym czasie może go na nie nie stać lub poniesie większe straty niż zyski. W czym problem?
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Armox on August 31, 2013, 20:40:33
A ja dalej nie rozumiem PO CO KILKA postaci. W dalszym ciągu nikt nie podał sensownego argumentu opowiadającego się za kilkoma postaciami dla jednego gracza (czy to na jednym czy kilku kontach nvm).


I dopóki ktoś mnie nie przekona, że są POTRZEBNE więcej niż jedna postać, będę obstawał za opcją 1 konto=1 postać, ponieważ wydaje mi się, że o taki realizm chodzi twórcom.


Był gdzieś pomysł wprowadzenia więzień, kopalni czy kolonii karnych. W tych przypadkach to ma być kara za jakieś przestępstwo. Czyli nie może być opcji "ucieczki w inną postać" tudzież stworzenia kolejnej postaci i sobie graniu.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Gniazdu on August 31, 2013, 22:19:44
Panie autorze wątku dodaj ankiete to zrobimy to jak przystało na cywilizowanych ludzi a dokładniej mówiąc demokratycznie
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Armox on August 31, 2013, 23:06:22
Jestem tego samego zdania. Choć czuje, że zwolennicy 1 postaci będą sporą mniejszością :<
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Resuzeku on September 01, 2013, 11:10:28
Ja zawsze byłem zwolennikiem jednej postaci, to pozwala zżyć się z postacią i dba się o nią bardziej. Bo jeśli ma się 2 to zakłada się opcję jak mi jeden zginie to mam drugiego bohatera.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Robhar on September 01, 2013, 19:29:19
Już stworzyłem ankietę.

O zmiany w ankiecie priv
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Natanael on September 01, 2013, 19:34:08

Ogólnie chodzi mi o to że świecie prawdziwym nie ma czegoś takiego jak druga postać toteż nie widzę potrzeby żeby i tu była. Jeśli byłeś magiem a teraz chcesz być rycerzem nic wam nie stoi na przeszkodzie, co więcej będziecie jeszcze przez jakiś czas władać sprawnie magią.


Czy nie podchodzicie do "realizmu" w Enidust zbyt poważnie?
 
Jak mam się czepiać ;] to w realnym świecie jak zginiesz to nie tworzysz nowej postaci ;] no chyba, że wierzysz w reinkarnację.
Co do maga rycerza, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abym grał taka postacią, ale mi chodzi o to że ja nie chcę tracić maga,
bo np po jakimś czasie będę chciał do niego wrócić i dalej szkolić go na wyższe poziomy umiejętności a nie zaczynać od nowa ;]

Ja nie bronię nikomu grac jedną postacią i "dbać o nią bardziej" ;] ale nie ograniczajmy innym gry kilkoma postaciami. Niech każdy ma wybór w końcu mamy demokrację ;]

Swoją drogą to brakuje mi Twórców na forum ;] mogliby częściej się wypowiadać i dementować lub potwierdzać niektóre pomysły.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: DJBDM on September 01, 2013, 22:53:18
W dalszym ciągu nikt nie podał sensownego argumentu opowiadającego się za kilkoma postaciami dla jednego gracza (czy to na jednym czy kilku kontach nvm).
To ty chcesz wprowadzić jakieś ograniczenie, więc to TY powinieneś przedstawić jakiś racjonalny argument dlaczego powinno ono powstać.

ponieważ wydaje mi się, że o taki realizm chodzi twórcom.
W takim razie twórcy gry powinni również uniemożliwić graczom możliwość wyboru płci którą będzie miała ich postać, o jej wyglądzie już nie wspominając. No bo w końcu w realnym świecie nie jesteśmy w stanie wybrać jak chcielibyśmy wyglądać, oraz jaką chcielibyśmy mieć płeć. Wtedy twórcy powinni również sprawić, aby nasza postać musiała załatwiać potrzeby fizjologiczne, w końcu gra musi być realna...

Był gdzieś pomysł wprowadzenia więzień, kopalni czy kolonii karnych. W tych przypadkach to ma być kara za jakieś przestępstwo. Czyli nie może być opcji "ucieczki w inną postać" tudzież stworzenia kolejnej postaci i sobie graniu.
Jeżeli komuś nie będzie zależało na jego postaci, to w takim przypadku po prostu ją skasuje i stworzy nową. No chyba, że chcesz również uniemożliwić kasacje postaci. Jednakże nawet wtedy ten problem nie zniknie ponieważ gracze którzy chociażby posiadają dynamiczne IP, bez problemu stworzą sobie nowe konto i nikt tego nawet nie zauważy. Będą oni posiadać przewagę nad resztą graczy.
Natomiast jeżeli komuś zależy na tej postaci ponieważ jest ona wyposażona w jakieś superProAjtemki lub ponieważ jest dobrze wyszkolona, to ten ktoś spokojnie odpracuje nałożoną mu karę.

Quote
Ja zawsze byłem zwolennikiem jednej postaci, to pozwala zżyć się z postacią i dba się o nią bardziej.
To miej tą jedną postać, w czym problem? Oraz co jeżeli ktoś nie ma problemu z zżywaniem się z dwoma lub więcej postaciami naraz?

Quote
Bo jeśli ma się 2 to zakłada się opcję jak mi jeden zginie to mam drugiego bohatera.
Jeżeli któraś z twoich postaci zginie, to tracisz wraz z nią jej ekwipunek oraz jej doświadczenie w rzemieślnictwie itd. Równie dobrze można powiedzieć, że nie powinna istnieć możliwość stworzenia nowej postaci, gdy ta nasza pierwsza zginie, bo "jeśli moja postać zginie, to zawsze mogę sobie stworzyć nową."
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Sunver on September 01, 2013, 23:29:34
Ja oczywiście jestem za możliwością posiadania wielu kont oraz kilku postaci na pojedynczym koncie.

Oto i moje argumenty:

Można by pokusić się o stwierdzenie, że ludzie wieloma postaciami pracować będą na siłę tej głównej. Ale czy ktoś zadał sobie pytanie - ile to będzie trwać? Jeśli gra będzie posiadać dobry system przeciwko programom takim jak boty czy taskery, to taki oszust będzie musiał spędzić pół życia używając wielu postaci do wzmocnienia swojej głównej postaci. Czy spędzenie 500 godzin na różnych postaciach nie jest wystarczającą ceną za dobrą postać? Czy w realnym życiu nie mamy czegoś podobnego? Jest firma, szef firmy zatrudnia pracowników a oni za niewielki udział w zyskach budują bogactwo szefa. Z taką różnicą że w grze zajmować się tym będzie jedna osoba, a nie kilka.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: najDee on September 02, 2013, 10:10:58
hmm, a co powiecie na taki przykład... bandyta, morderca, typ na którego wszyscy polują. Ucieka do lasu i ma problem z podstawowymi potrzebami, jedzenie, może i opatrunki. To co? zrobi nowego chara, załatwia fundusze, kupuje co trzeba, odnosi głównej postaci... Jest to realne?
Chociaż by zrobienie postaci żeby przeprowadzić zwiad w wrogim mieście.Tworzenie paru postaci jest mało klimatyczne.

W sumie pisząc to przyszedł mi do głowy pomysł...
Dwie postacie na koncie ale utrudnić możliwość ich dowolnej i częstej zmiany(wejścia do gry)
np. czasowo i nie 1h tylko około 24.
Zdecydowanie utrudni to różnego rodzaju przekręty.
Tak jak ktoś wcześniej napisał, dwie postacie, więcej do nauki, szybsza urata umiejętności do tego większe podatki.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Gniazdu on September 02, 2013, 13:43:39
Co wy macie z tą utratą umiejętności podczas gdy mnie niema ?
Gdyby takie coś wprowadzili to gra by upadła po miesiącu od premiery i przypominała by wyniszczony pandemią świat
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: najDee on September 02, 2013, 14:15:38
Twórcy się nie wypowiedzieli względem tego, więc gdybac sobie każdy może... "mięsień nie trenowany znika" słowa z jednego filmiku. ...jeśli jesteś wylogowany to nie będziesz ćwiczył ani trenował. Prosta logika:-)
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: ToTamir on September 02, 2013, 14:18:31
Czy tu przypadkiem nie chodziło o brak treningu podczas bycia online?
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Armox on September 02, 2013, 16:29:39
@DJBDM
To ma być dyskusja, więc nie napinaj się tak jak bym Ci coś zrobił. I nie nadinterpretuj moich wypowiedzi, bo albo kompletnie ich nie zrozumiałeś, albo udajesz i komentujesz w sposób mało powiązany.


Mi się też wydaje, że cały czas będziemy tracić umiejętności. Być może podczas bycia offline wolniej niż w czasie gry, ale moim zdaniem to jest rozsądne i w miarę REALISTYCZNE rozwiązanie. Co za tym idzie posiadanie kilku postaci stanie się problematyczne i niewygodne. Jako, że jestem zwolennikiem 1 postać- jedno konto, to przy takim rozwiązaniu zapominania umiejętności miejcie sobie i po 10 postaci:)


@Sunver
Nie wiem jak to działa, czy ilość kont ma znaczenie pieniężne, ale jeżeli tak, to ok, przyznaję Ci rację:)
Twórcy już o tym mówili, że możemy się spełnić w grze jedną postacią. Dlatego nie ma narzuconych klas ani żadnych ograniczników.
Trzeciego argumentu nie rozumiem. Achivementy mogę zbierać 1 postacią i nie potrzebuje kilku. Chyba.
I tu też się zgodzę, ale oszustwa zawsze były i będą, chodzi tylko o to, żeby nie zezwalać na ich masową eskalację:)


Stoję murem za najDee i za klimatem gry! I z niecierpliwością czekam na wypowiedź Twórców:)
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Gniazdu on September 02, 2013, 16:47:36
Proszę o spokojniejsze wypowiedzi bo z tego co wiem to luźna propozycja i twórcy zrobią jak chcą ;D
Wracając do tematu tracenia zdolności spowoduje to tylko zmniejszoną ilość graczy i to że tylko ludzie typu "12 h/7" będą panami świata a normalni gracze będą mieli zerowy wpływ na to co się będzie działo, poza tym w RZECZYWISTOŚCI nigdy nie jesteś w stanie stracić nawet 50% zdobytych umiejętności bo jazdy na rowerze, elektryki, mechaniki czy wędkarstwa mój dziadek nie zapomniał chociaż ma swoje lata nadal jest w stanie rozłożyć każdy przedmiot od lokomotywy po odkurzacz i naprawić ;D Tako więc śmiem twierdzić że człowiek jednak ma mózg i pamięć długotrwałą i zapamiętuje nie które rzeczy.

@Edit bo błąd logiczny.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Rahl on September 02, 2013, 18:27:55
@UP: Mózg może zapamiętuje dużo ale są też umiejętności fizyczne. Samo machanie mieczem to oprócz tracenia wprawy w jego machaniu to mięśnie zaczynają słabnąć. (Chyba że robimy coś innego) Poza ja do tej pory pamiętam wiersz którego nauczyłem się na konkurs recytatorski a było to dobrze ponad pół roku temu. (Słowo po słowie) Co nie zmienia faktu że umiejętności nie ćwiczone powinny "upadać" w zależności od typu. Fizyczne będą spadały szybciej a umysłowe wolniej.

Poza tym..Sądzę że twórcy gry mają już od jakiegoś czasu odpowiedź na pytanie czy w trybie off umiejętność spada czy nie. Sądzę że jeżeli będą wprowadzone X postaci na konto to będą one spadać, chociaż z drugiej strony wpadłem na dosyć mocny (Przynajmniej dla mnie) argument za tym by nie było kilku postaci na konto. Jaki to jest ?

Dojdzie do Meta Gammingu!

Innymi słowy. Mając przykładowe 2 postacie w dwóch różnych gildiach które znów przykładowo toczą wojnę będziesz miał wgląd w wiadomości i sytuację jednej z nich. (W zasadzie dwóch ale po jednej stronie będziesz walczył) I jako że realny świat nie daje możliwości dwóch postaci to w jednej z gildii fizycznie nie istniejesz. Co z tym idzie dochodzi do sytuacji że postać A z niewiadomego źródła wie że gildia X zaatakuje o godzinie 13:30. A tym niewiadomym źródłem jest druga postać gracza A. Można tu mnożyć przykłady.
Takie jak np: Handel. Nasza jedna postać jest w mieście Y i wie jak tu stoją ceny i postać X kupuje w jednym mieście towary by z zyskiem sprzedać w drugim tam gdzie jest postać Y.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Armox on September 02, 2013, 19:34:32
@gniazdu
Czemu uważasz, że umiejętności będą spadały w tempie 10%/godzine? Xd One raczej będą powoli spadać, co za tym idzie po 1 dniu bez gry nie powinniśmy odczuć różnicy, ale po miesiącu...


@Rahl
To jest właśnie argument za 1 postacią wałkowany od praktycznie początku tematu :) To jest to niszczenie klimatu i naginanie zasad, jak ich nie łamanie. Bo czemu chcesz psuć komuś pomysł na zasadzkę takimi "nielegalnymi"?


Dalej nie czuję się przekonany :)

@EDIT
"nielegalnymi" informacjami**
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Gniazdu on September 02, 2013, 19:41:51
10% na dzień ;D ?
Ja na przykład przestane grać na 6 miechów i wracam do gry a mój kusznik co to z 500 m monetę trafiał z 20 m gościa nie trafi?
Jak mówiłem tracenie umiejętności nie jest realne słabnięcie mięśni tak ale psychika nie.
Title: Odp: Ilość postaci
Post by: Robhar on September 03, 2013, 20:09:14
. Mając przykładowe 2 postacie w dwóch różnych gildiach które znów przykładowo toczą wojnę będziesz miał wgląd w wiadomości i sytuację jednej z nich.
Jestem przeciwny wielu postaciom na jedno konto jednakże według mnie ten argument jest niezbyt przekonujący. Przecież umieszczanie szpiega u wroga to coś oczywistego a to że dają łatwy dostęp do informacji to wina frakcji. Od razu odpowiadam na: "Ale przecież szpiega można rozpoznać przez to że rozmawia z wrogiem itp. a tak to jedna osoba będzie od razu wszystko wiedziała bez ryzyka" (niewiem czy to dobrze sformułowałem ale chyba wiadomo o co chodzi). Wiele postaci tego problemu i tak nie zmieni bo przecież istnieje coś takiego jak TS, Skype, GG (krótko mówiąc komunikacja poza grą).
Title: Re: Ilość postaci
Post by: EmanuelVega on July 23, 2014, 17:28:45
Jako że zostałem odesłany tu przez moderatora to nawet coś na piszę. Niech będą te 2 czy nawet 3 sloty na kontach na postacie. Jak ktoś ma pomysł, na dobrą postać to będzie masterował 1 a reszta mu nie potrzebna. Jeśli chodzi o interakcje między postaciami z jednego konta, to jestem za całkowitym zakazem. Kara: np. 96godzin w więzieniu(online). Było tak w pewnej starej grze, ultimie na shardzie CL, niestety już nie czynnym. Gdy administracja zaobserwowała jakąkolwiek akcje między postaciami na jednym koncie, lub gdy jedna postaci posiadała itemy zrobione przez inną z tego samego konta, dawała karę. Ban, jail albo coś innego, już nie pamiętam. Multikonciarstwa niestety nie da się powstrzymać. Nawet przy jakichś zabezpieczeniach, gdyby ktoś chciał to i tak by je założył.
Title: Re: Ilość postaci
Post by: Zikes on July 24, 2014, 04:07:29
@EmanuelVega
Zapraszam do założenia 2 kont na arena albionu i udowodnię ci że jesteś w błędzie. ;)  Innym grą nie przeszkadza to że ktoś ma 2 konta im więcej tym lepiej bo przecież to więcej użytkowników gry i lepsze staty. ;)
Kara za dawanie komuś itemów to już parodia gra ma polegać na interakcji miedzy graczami i pomaganiu sobie a co jeśli na jednym komputerze zaloguje się 2 braci czy kolegów?
Wiezienie online też to trochę nie o to chodzi do wiezienia online mogą cie wsadzić gracze za kradzież pobicie innego gracza próbę zabójstwa itp. Osoby łamiące regulamin dostają bana a nie jakieś wiezienie online prawo ma być surowe i wykonywane wtedy będzie przestrzegane.

Jestem za jednym kontem i jedną postacią ale przeciw jednemu kontu na jedno IP.
Robhar nom i ta ankieta wzięła się z powodu mojej wypowiedzi? ;)
Title: Re: Ilość postaci
Post by: Dagrog on August 11, 2015, 23:40:30
Tak właściwie to konto podpięte do np FB, TS czy skypa, czy innego komunikatora z góry uznanego przez administracje było by niezłym zabezpieczeniem.
Kwestią natomiast są i tak ludzie, bo jeśli chce boty i inne oszustwa to i tak będą próbowali, komunikacja miedzy postaciami własnego konta odpada.
Jeśli były by sloty (czemu jestem w tej grze przeciw) musiało by byś blokowanie wysyłania poczty między nimi.
Admini nie mogą przeglądać i nasłuchiwać wszystkich komunikatorów bo jest to porostu niemożliwe (patrz komórka).
Jedna postać jest najlepszym wynikiem myślenia, jednak jak by ktoś chciał mieć inną postać na tym kącie, to popieram możliwość resetu lub backupu postaci (czyli zapisu) na jakiś warunkach i czasach proponowanych przez 'trybunał' :)

Blokowanie IP jest fatalne, bo czasem każdy z nas chciałby zagrać gdzie indziej (okazjonalnie) a poza tym będzie na pewno grała cała rodzina :D