Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Zawieranie umów-budowa punktów wiarygodności postaci  (Read 1886 times)

dastro

• User
    • View Profile
    • STAR CITIZEN POLSKA
Zawieranie umów-budowa punktów wiarygodności postaci
« on: August 06, 2013, 22:05:36 »

Jak w życiu jest każdy wie, Człowiek człowiekowi wilkiem lecz jeżeli chodzi o gry tupu MMO to jest tylko gorzej. :D
Ogólnie to chodzi o zaimplementowanie systemu punktów postaci, na podstawie której można oszacować wiarygodność takiej osoby. Omówię to na przykładzie:

Mamy kupca i najemnika, kupiec który musi przewieść z punktu A do B bardzo cenną dostawę. Kupiec w takim wypadku raczej stawia na wiarygodnej ochronie, bez jakichkolwiek informacji o nowo zatrudnionych typkach może spodziewać się tego że skończy w połowie drogi z nożem w plecach od swojej ochrony która pojedzie w świat z łupem, ale może być też i odwrotna sytuacja kiedy to najemnik może być ofiarą gdzie to nie dostaje po wszystkim swojej obiecanej doli a status i sława kupca nie pozwala mu odebrać należnego siłą. W tym wszystkim pomogła by moim zdaniem specjalna umowa. Zaczynało by się od spisania tej umowy w polu tekstu danego dokumentu, po czym obie strony muszą potwierdzić zawarcie umowy, jeżeli trafi się uczciwa współpraca, obie strony dostaną pkt wiarygodności po potwierdzeniu w swojej kopi dokumentu, lecz jeżeli jedna ze stron złamie tą umowę.... to własnie tutaj zaczynają się schody bo na chwilę obecna brakuje mi pomysłu w jaki sposób można walczyć o swoje stanowisko przy złamanej umowie. Ciąganie się po jakichś sądach to chyba było by zbyt mozolne itp :D

Ciekawy jestem czy ktoś z was pomoże mi dopracować ten pomysł który w jakimś stopniu coś wnosi pożytecznego.
« Last Edit: August 06, 2013, 22:09:00 by dastro »

Rahl

• User
    • View Profile
Odp: Zawieranie umów-budowa punktów wiarygodności postaci
« Reply #1 on: August 06, 2013, 22:13:10 »

Sądzę że to dobry pomysł jednak można go uprościć.(Jak mi się zdaje chociaż będzie to mniej realne) Proste, po zrobieniu danego zadania i dostania wypłaty taki kupiec pisze gdzieś tam nick i dodaje dla nas punkt reputacji a my za zapłatę dajemy jemu. Jeśli chcemy sprawdzić ile taka postać ma reputacji musimy znaleźć jego profil. Takie dawanie punktów było by stałe i nie można ich cofnąć ale można dawać minusowe. Oczywiście też nie jest to dobry sposób bo:
a) Nie jest realny.
b) Zawsze znajdzie się ktoś kto da same minusy.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: August 06, 2013, 22:14:27 »

O to jest coś. Wiadomo, że człowieka z punktami honoru (wiarygodności) lepiej wynająć niż pierwszego lepszego z mieczem.

dastro

• User
    • View Profile
    • STAR CITIZEN POLSKA
« Reply #3 on: August 06, 2013, 22:22:18 »

Wiadomo, że człowieka z punktami honoru (wiarygodności) lepiej wynająć niż pierwszego lepszego z mieczem.

Więc własnie taka osoba która zajmuję się branżą gdzie zaufanie to podstawa, po prostu zarabia i jest najmowana bez problemów.

Tylko już widzę to tworzenie sztucznych kont i wbijanie sobie tego na +, więc to musi mieć jakieś zabezpieczenie przed takimi akcjami, myślę że kupowanie od ludzi "za nic" takich rekomendacji też jest nieuchronne ale największy problem to chyba dawanie tych minusów niewinnym osobą za darmo :P

sniper3k

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: August 06, 2013, 22:24:14 »

Nie zapominajmy ze to bedzie gra. mozemy uporścić to jeszcze bardziej : kupiec jako zleceniodawca będzie nietykalny dla najemnika i odwrotnie . zaplata bedzie oplacona po ukonczeniu ,,trasy" karawany. punkty reputacji to dobry pomysł. jednak zastanawia mnie jak rozwiazac problem nieuczciwych najemnikow . moga przeciez podjac sie zadania ochrony karawany po czy w polowie drogi odejsc sobie w swoja strone zostawiajac kupca bezbronnego. Moim zdaniem mozna zastosowac w takim przypadku mechanizm natchmiastowego zerwania umowy z najemnikiem gdy powiedzmy ten oddali sie zbyt daleko.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: August 06, 2013, 22:28:30 »

Rozwiązanie jest proste. Zawieramy konkretną umowę. Kupiec daje mi złoto i punkty reputacji, ja zapewniam ochronę karawany do samego końca. Podpisujemy umowę, ale narazie nikt niczego nie dostanie. Po ukończeniu zadania wracamy do zleceniodawcy, informujemy że karawana dostarła na miejsce beziecznie, kupiec dostaje potwierdzenie wiadomości (np z innego miasta, gdzie wysłał tą karawanę) i wsyscy dostają wóczas swoją zapłatę.

dastro

• User
    • View Profile
    • STAR CITIZEN POLSKA
« Reply #6 on: August 06, 2013, 22:29:31 »

gdy powiedzmy ten oddali sie zbyt daleko.

To już podpada pod niewolnictwo :D

Podpisujemy umowę, ale narazie nikt niczego nie dostanie. Po ukończeniu zadania wracamy do zleceniodawcy

Hmmmm czyli sugerujesz system tworzenia mini-questów.... GENIALNE :D wiedziałem że coś da się wykombinować jak parę postów pójdzie :D
« Last Edit: August 06, 2013, 22:32:26 by dastro »

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: August 06, 2013, 22:30:15 »

Gdy ktoś nie wywiąże się z umowy, automatycznie dostanie minusiki

sniper3k

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: August 06, 2013, 22:39:36 »

gdy powiedzmy ten oddali sie zbyt daleko.

To już podpada pod niewolnictwo :D

jednym z warunków w mini queście mogłoby być utrzymanie pewnego dystansu od karawany. chodzi o to by wyeliminować trollowanie kupców :)

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: August 06, 2013, 22:51:42 »

Ale jak umowa jest, że karawana dotrze bezpiecznie, to co za różnica w jakiej odległości się znajduję ja? mogę nawet nie iśc za tą karawaną a dotrze do celu cała, a zadanie zostało wykonane, bo miała dotrzeć bezpiecznie :P

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #10 on: August 06, 2013, 23:11:07 »

Dobrze, pewne jest już, że zapłatę otrzymamy po wszystkim. Moim zdaniem dobrym pomysłem jest spisanie na takiej umowie obgadanej przez kupca i najemnika odległości jaką może najemnik odejść od wozu. Jeżeli odejdzie on od tego wozu to nie dostanie zapłaty i reputacja poleci w dół w natychmiastowym tempie. Ale pojawia się kolejny problem który gdzieś tam był obgadywany, co jeżeli najemnikowi prąd strzeli? Ja myślę że każdy gracz który będzie kupcem, jako najemników będzie brał swoich kolegów z reala bądź też poznanych w grze. Byłoby to najpewniejsze rozwiązanie.

pawixis

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: August 06, 2013, 23:15:34 »

To nie jest takie złe bo sam myślałem, żeby zostać najemnikiem do karawany a później ją okraść xD
Czekam <3

Tomsky

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: August 06, 2013, 23:49:53 »

@up
U czytelników forum jako kupców, zaufania już nie zdobędziesz xD

sniper3k

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: August 07, 2013, 12:11:43 »

Wpadł mi do głowy pewien pomysł a mianowicie by mieć większą pewność co do uczciwości najemników można by stworzyć przedmiot/punkty otrzymywane ze zabicie złodziei napadających na karawany. Te byłyby wymieniane dodatkowe złoto lub przedmioty.

pawixis

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: August 07, 2013, 12:29:44 »

@up
U czytelników forum jako kupców, zaufania już nie zdobędziesz xD

W grze będę się inaczej nazywał muahahah xD
Czekam <3
Pages: [1] 2