Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Jak widzicie wylogowanie się z gry:

Jestem przeciw trybowi off
Jestem za off(tryb agonalny)
Jestem za off(ciężko ranny)
Jestem za off(nieśmiertelny)
Inne (napisz)

Pages: [1] 2 3 ... 12

Author Topic: Co po wylogowaniu?  (Read 14844 times)

LEGION346

• New user
    • View Profile
Co po wylogowaniu?
« on: June 26, 2013, 16:26:03 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Pewnie każdego, lub chociaż większość osób zastanawiała co się stanie z jej postacią gdy się wylogujemy. Np.  Mam jakiś majątek i skończyłem gre zasypiając postacią. Tydzień później wchodze spowrotem do gry i co? Ktoś mnie może przecież obrabować, strace wszystko co zdobyłem. Takie sytuacje mogą zniechęcić do dalszej gry. Albo, ochraniamy karawanę kupiecką i nagle nie mamy prądu. Co wtedy? Takich sytuacji oczywiście może być więcej, ale chciałbym podyskutować o tej kwestii.

Jestem na forum nowy, to mój pierwszy post.
« Last Edit: July 04, 2013, 19:53:47 by Mistrz Ignis »

Yitre

• User
    • View Profile
Odp: Kwestia offline itp.
« Reply #1 on: June 26, 2013, 16:35:16 »

Kolejny ciekawy temat.
W kwestii braku prądu podczas ochraniania karawany nie ma co dyskutować - nie ma Cię i tyle - karawana jedzie dalej. A jeśli chodzi o ograbienie naszej posiadłości podczas naszej nieobecności to poważny dylemat. Co zrobić aby wszystkim dogodzić, złodziejom jak i właścicielom.
Trudna sprawa ;q
Yyy?

LEGION346

• New user
    • View Profile
« Reply #2 on: June 26, 2013, 16:45:19 »

Dlatego trzeba o niej podyskutować. Według mnie to jeden z cięższych problemów do rozwiązania.

Scheikh

• Guest
« Reply #3 on: June 26, 2013, 16:59:37 »

Hmmm... Sprawa jest trudna w przypadkach typu brak prądu lub internetu, jednak w sprawie kontrolowanego wylogowywania z gry myślę że nasz majątek, tj. Dom, będzie chroniony tylko kłódką założoną na drzwi ;D

Pafeu

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: June 26, 2013, 17:06:21 »

Jeśli chodzi o przypadkowe wyłączenie gry(brak prądu, błąd lub awaria komputera) to nie widze innego rozwiązania jak po prostu pozostawienie postaci na pastwe losu. Albo nas zabiją, albo okradną lub też nic się nie stanie. Nie ma innego, racjonalnego rozwiązania dla takiej sytuacji. W wielu grach jest tak, że jeśli rozłączy nam internet, bądź braknie prądu po prostu postać zostaje zalogowana przez powiedzmy 10-15min i dopiero wtedy wylogowuje się automatycznie.

Co do utraty majątku, przecież na polowania lub wykonywanie misji nie będziemy ze sobą zabierali całego majątku tylko najpotrzebniejsze rzeczy, reszta spokojnie będzie sobie spoczywała w domku lub w skarbcu w mieście.
"There is no force on Earth more powerful than the will to live"

Scheikh

• Guest
« Reply #5 on: June 26, 2013, 17:41:29 »

Dodatkowo proponuję opcję by postać nie znikała z mapy gry od razu przy wylogowaniu, lecz po 1-2 minutach, aby uniknąć zjawiska z wielu gier, gdzie gracze wylogowywali się tylko po to, aby nie zginąć, co bardzo przeszkadzało podczas wielu walk ;D

Pafeu

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: June 26, 2013, 17:49:00 »

Czegoś takiego na pewno nie może być. Jakby to wyglądało gdy podczas walki z innym graczem po prostu wylogujemy. W każdej grze w jaką grałem był jakiś system który uniemożliwiał wylogowanie podczas walki i tutaj też zapewne taki będzie. Sądzę, że twórcy pomyślą o tym na 100%.
"There is no force on Earth more powerful than the will to live"

Cinek West

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: June 26, 2013, 17:58:45 »

Co do utraty majątku, przecież na polowania lub wykonywanie misji nie będziemy ze sobą zabierali całego majątku tylko najpotrzebniejsze rzeczy, reszta spokojnie będzie sobie spoczywała w domku lub w skarbcu w mieście.

No chyba że akurat jesteśmy początkującym kupcem wiozącym cały swój majątek aby zarobić z zyskiem, a jego obstawa nagle zniknie. Ale zawsze wtedy można gdzieś ukryć swój dobytek i na bieżąco szukać sposobu na rozwiązanie problemu. Nikt nie mówił że kupiec będzie miał lekkie życie  ;D.

LEGION346

• New user
    • View Profile
« Reply #8 on: June 26, 2013, 18:45:51 »

@up
Można i tak. Jednak i to może zdenerwować, zwłaszcza kupca a ucieszyć czychających w ciemnościach rabusiów.
Jednak, nie chciałbym takiej sytuacji doświadczyć.

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: June 26, 2013, 18:51:51 »

Może wprowadzić czegoś w rodzaju ubezpieczenia, oraz że  np istniała by szansa 50% na 50% że miejscowy szeryf mógłby wytropić złodzieje tj.: odkryć jego tożsamość i posłać list gończy a w momencie złapania ó delikwent trafiłby do więzienia np na 3 dni a jego majątek trafiłby do osoby poszkodowanej

Yitre

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: June 26, 2013, 18:53:08 »

Ubezpieczenie lol :D ZUS w grze.
Yyy?

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: June 26, 2013, 18:55:06 »

no tylko wiesz ubezpieczenia nie ZUS... ZUS to ci drudzy oni okradają...

Scheikh

• Guest
« Reply #12 on: June 26, 2013, 19:01:04 »

Mam szczerą nadzieję że ci podli Cesarscy nigdy nie wprowadzą Zusu i Skarbówki do urzędu... Posypałby się hejt na twórców za tworzenie symulatora życia w Polsce zamiast w Średniowiecznej krainie ;D

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: June 26, 2013, 19:03:47 »

haha tu mnie rozłożyłeś na maxa  haha xD

Scheikh

• Guest
« Reply #14 on: June 26, 2013, 19:05:40 »

Dzięki ^.^ Ale o to chodzi aby walić prosto z mostu o problemie ;D
Pages: [1] 2 3 ... 12